Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik azonnali szorongásoldó...

Létezik azonnali szorongásoldó gyógyszer? A Frontin esetleg olyan?

Figyelt kérdés

Még nem tudják pontosan mi bajom, de évek óta járom a kivizsgálásokat, kardiológiától nőgyógyászon át pszichiáterig.

Néha vannak pánikrohamhoz hasonló tüneteim és mivel nem akarok egyenlőre állandóan dilibogyót szedni, csak alkalmilag kéne valami, ami gyorsan segít olyankor.

Pszichiátert még nem volt alkalmam kérdezni, mert most a napokban hallottam róla, hogy létezik azonnali szorongásoldó gyógyszer.Nekem van itthon Frontinom meg Helex.Állítólag a Frontint el is lehet szopogatni.Tényleg jobb úgy? Gyorsan hat? Vérnyomást befolyásolja? A szívnek nem árt?


2017. dec. 5. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
A frontin nagyon eros nyugtato mint a xanax, ugyanakkor fuggoseget okoz.
2017. dec. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Frontin, xanax, rivotril ilyen. Lenyeléstől kell neki azért 15-30 perc, mire felszívódik, és eljut az agyba a hatóanyag. A pulzust csökkenti, de nem árt a szívnek. Az agynak viszont igen! Gyorsan hozzá lehet szokni, és ha kialakul a tolerancia, akkor iszonyat nehéz letenni. 13 hónapja nem szedem, és még mindig vannak elvonási tüneteim. Többek közt kibírhatatlan szorongás. Ezek ismeretében mérlegeld, hogy biztos akarod e ezeket a drogokat szedni.
2017. dec. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A szorongásod nyilvánvalóan nem elvonási tünet, hanem már eleve azért szedted a gyógyszert.

Kérdező, nem évekig kell kivizsgáltatni magad fölöslegesen, hanem pszichoterápiára járni. Meg kell szüntetni a betegséget, nem pótcselekvésekkel húzni az időt. És tanulj relaxációs technikákat pl autogén tréninget.

2017. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

en volt hogy szedtem xanaxot

nyaron nem lehetett kapni, akkor frontinnal helyettesitettek

akkor ugy ereztem jo es nem is tudom mit kezdenek nelkule....


aztan 3 honapig nem volt receptem es igy nem volt mit szedjek

az elso het rossz volt, teljesen felborult a bioritmusom


most ujra van xanaxom itthon, eddig vettem belole 3 szemet de nem tapasztalom hogy lenne hatasa

2017. dec. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nem pótcselekvésből járok orvosokhoz, hanem azért, mert fogalmuk sincs, konkrétan mi okozza a panaszaim és egyik a másikhoz küldözget.

Az van, hogy nekem csak menstruáció első napjain és az azt megelőző pár napon vannak problémáim.Már előtte elkezd emelkedni az amúgy normális vérnyomásom, végül szépen felmegy 180/110-ig is, vagy magasabbra, ilyenkor pedig pánikszerű rosszulléteim vannak, nagyon szapora szívverés, gyengeség, remegés, stb.Természetes, hogy ilyenkor megijedek és szorongok.Egyik azt mondja, ez pánikbetegség, másik azt mondja, a magas vérnyomás is csinálhat ilyen tüneteket.Voltam nődokinál, még hormonvizsgálatot is csinált, igaz, csak nőgyógyászatit, tehát az nem teljes körű, de az idáig rendben van, azzal nem volt gond. Volt ekg, nem találtak csak egy mitrális prolapszust.Pszichiáter szerint természetesen pánikbetegség.

Én viszont még mindig arra gyanakszom hogy valami hormonális gubanc van itt, csak nem nőgyógyászati.Viszont még endokrinológián nem voltam, talán most majd méltóztatnak beutalót adni oda is.Már nagyon ideges vagyok, hogy egy ilyen kis probléma okát évek alatt hogy nem tudták kideríteni?Félek hogy a végén állandósul a magas vérnyomásom, amire hiába szedek gyógyszert, mert úgy tűnik, ez független ezektől a gyógyszerektől, nem nagyon befolyásolják.

2017. dec. 5. 16:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem Betalocot adtak rá,gyorsan hat és állítólag nem okoz függőséget.
2017. dec. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Premenstruációs szindróma. Tudományosan: [link]

És ezoterikusan, de szerintem hozzád ez illik: [link]

2017. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem nyár végén írták fel, pánikrohamok miatt. Nekem abszolút nem vált be, testileg brutálisan "lehúzott", beszélni alig volt erőm + a telefonomért nem tudtam elnyúlni, ami mellettem volt. Amitől mégjobban pánikolni kezdtem, mert agyilag akartam lenyugodni, nem testileg... :D Plusz ki is hánytam, szóval nekem totál offos. Én személy szerint jobban hiszek az alternatív gyógymódokban, nekem Frontin helyett a totál természetes Sedativ PC tette meg a hatását. :) Jobbulást!
2018. jan. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hogy én a válaszodra reagàljak,a frontin egy triazol benzodiazepin melynek szerepe pontosan a szorongásoldás és feszültségoldás.
2018. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
vérnyomás csökkentésben segíthet?
2018. febr. 18. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!