Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bekerülhetek így pszichiátriára?

Bekerülhetek így pszichiátriára?

Figyelt kérdés

1 éve voltam gyermekpszichiátrián, 17 évesen. Utána 3 hónapig szedtem antidepresszánst, 2 hónapig szorongásoldót, idén áprilisig antipszichotikumot. Havonta járok kontrollra, aminek semmi értelme.


2 hét múlva töltöm a 18-at, majd utána át fognak irányítani felnőtt pszichiátriára (gondolom, beszélgetésre). Berendelhet a pszichiáter a pszichiátriára, csak úgy, állapotfelmérésként, vagy indok is kell hozzá?


Esetleg a beleegyezésem nélkül bevihetnek, ha beszámítható vagyok?



2017. júl. 8. 01:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszámítható vagy, és nem viselkedsz ön, és közveszélyes módon, akkor nem fognak berendelni/bevinni a kórházba. Ha nem csinálsz semmi hülyeséget, akkor még úgy sem vinnének be, ha nem mennél el a beszélgetésre. Állapotromlás esetén a gyógyszereken változtatnak, vagy emelnek. De jogod van nem elmenni, vagy nem bevenni a gyógyszert.
2017. júl. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ha esetleg adnak gyógyszert, amit nem akarok bevenni?

Szüleim egy fél éve be akartak vinni (gyermekosztályra), mert nem akartam bevenni a gyógyszert.

2017. júl. 8. 01:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az is kerdes, hogy mit diagnosztizaltak. Az is kerdes, hogy a gyogyszerek szedese vagy nem szedese mennyit valtoztat a viselkedeseden, magatartasodon, masokhoz vagy onmagadhoz valo viszonyodon. Az is kerdes, hogy mennyire vagy kepes onkontrollra. Ezek mind befolyasoljak azt, hogy bekerulsz-e vagy sem.
2017. júl. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kórismém nem meghatározott szorongás és átmeneti pszichotikus zavar volt. A gyógyszerek nem segítettek. Kontrollra csak azért jártam, mert apám különben kiabált és többször is fel is pofozott volna.


(Mondjuk a pszichiáter örült, hogy "magamtól" mentem el, de ő nem tudta a körülményeket.)

2017. júl. 8. 02:21
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

"kiabált és többször is fel is pofozott volna"

Ilyen agresszív apát kéne inkább orvosnak megvizsgálni!

2017. júl. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!