Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyamatosan bűntudatot...

Folyamatosan bűntudatot érzek, miért?

Figyelt kérdés
Az egyetemmel elcsusztam, lehet ott is hagyom, de frusztral hogy akkor mi mást csinálnék. Nincs motivációm, depressziós vagyok, egyedül az ágyban érzem jól magamat, de ugyanakkor szánalmasnak tartom, hogy így elhagyom magam fiatalon. Eddig életerős ember voltam, edzettem, jártam -keltem. Folyamatos bűntudatot érzek, hogy semmirekellő leszek később lehet. Nem akarok a családomon lógni egész életemben.Félek. Lehet ez a borús idő is kiváltja ? Borzalmasan érzem magam az elmúlt pár hónapban. Kishitűség az mindig jellemzett, de felülkerekedtem rajta sokszor, mások nem is vették észre. Sötét a jovokepem , egyszerűen nem így terveztem hogy ilyet én valaha at fogok élni. Lehet csak az a baj, hogy megijedtem az egyetem miatt, hogy nincs választási lehetőségem már ? 22F

2017. dec. 13. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy depressziós csak most divat ezt hajtogatni. A depresszió egy betegség. Elhagytad magad, ennyi történt, nincs semmi valós problémád.
2017. dec. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ülj le, adj magadnak A meg B meg C stb opciót, hogy mi lenne, ha ott hagynád az iskolát. Írj pro és kontra érveket, segít eldönteni. Keresgélj szakokat, valami biztosan fel fogja kelteni az érdeklődéseddt! Lehet simán OKJ is, azzal lehet, hogy többre is mész.
2017. dec. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet depresszió a háttérben, főleg ha tényleg motiválatlannak érzed magad és nem tesz semmi boldoggá. Rá kellene jönnöd, hogy mi okozza ezt. Lehet az időjárásnak is szerepe benne, esetleg az emberekkel való kapcsolatod vagy hogy rossz szakot választottál, ezt te tudod. Próbálj bízni magadban, mozdulj ki, csinálj olyan dolgokat, amik jó érzéssel töltenek el. Ha az egyetemet nem is folytatod, akkor is keress kis célokat, amiket könnyebben meg tudsz valósítani. Ezektől jobban fogod érezni magad, és talán visszatér az életkedved is.
2017. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindig ilyen onostorozo voltam sajnos. És játszottam a nagymenőt kívülről ez jött le. Amúgy a tanulmányok hoztak ki belőlem szerintem és a tény, hogy enélkül akkor mehetek a gyárba .. Igen, jó lenne egy másik szak / képzés után nézni lehet. Pszichológusnal is voltam. Az a baj, már azon is gondolkoztam , mivel úgy érzem sokszor h nincs más alternatíva , hogy végzek magammal.. Eddig úgy feltettem magamat, hipochonder módjára , most meg az se érdekel mi van velem. Fogytam is .
2017. dec. 13. 08:52
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagy elánnal kezdtem, most ott tartok, hogy utálom az egészet és egy percig nem akarok tanár lenni már (tanarszakos vagyok). Rengeteg a tárgy és körülményes az egész . Lehet nem is való nekem az egyetem, csak már 6 félévet lenyomtam ebben ez a baj. Kiszállni csak a csalódás lenne mindenkiben.
2017. dec. 13. 08:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy évvel vagyok idősebb nálad.


18 évesen, a környezetem nyomására beiratkoztam egyetemre. Tavaly diplomáztam ezen a (piacképtelen) szakon. Azért nem hagytam ott, mert nem volt jobb, ötletem, hogy mit csinálnék helyette, és addig sem kellett dolgoznom. Most már dolgozok, recepciós vagyok, pont most indulok nemsoká éjszakára. Nem gondoltam volna, de visszasírom az egyetemet. :D Pedig nem akartam elkezdeni sem. Utólag úgy ítélem meg, hogy nem is kellett csinálnom semmit, semmi dolgom nem volt. Lehet, hogy csinálok egy másoddiplomát is, hogy ismét élhessem az egyetemisták gondtalan életét. Hidd el, a meló rosszabb (pedig olyan helyen dolgozom, ahol szintén nem kell csinálni semmit), de ha most kiszállsz és nem mész másik szakra, akkor érettségivel csak olyan munkahelyed lehet, ahol dolgozni kell, nem fognak aktatológatónak felvenni egy bármilyen diploma nélkül, mehetsz 3 műszakozni a gyárba.


Egyébként ugyanazt érzem amit te, csak én egyetem után lettem ilyen elveszett.


Ha nincs konkrét terved, akkor szerintem maradj ahol vagy, aztán majd lesz valami, legfeljebb megvárod míg kirúgnak, ha annyira nem bírod, de legalább elmondhatod magadról, hogy te "mindent megtettél" nem pedig feladtad.


23F


Ha gondolod beszélgethetünk ezekről a dolgokról, hátha találunk valami megoldást, úgyis unatkozni fogok egész éjszaka. :) :D

2017. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!