Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánik vagy hasonló lenne az...

Pánik vagy hasonló lenne az alábbi? Esetleg lehet-e örökletes vagy mi ez, ha mégse pánikroham? (Talán vérnyomáshoz is köze lehet? )

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy pánikroham-e, bár lehet. Ha olyan dologgal kapcsolatban olvasok/hallok/látok valamit, ami valakinek a nagyobb vérveszteségével jár, ezeket kezdem érezni: fülzúgás, szemkáprázás, nehezebb légzés (nem fuldoklás), esetenként kis fejzsibbadás és kicsi izzadás is. Lelki szorongás, halálfélelem stb. nem jár vele, csak a "jaj ne" érzés a fizikai tünetek alatt. Tudatzavar nincs közben, nincs időkiesés, eszméletvesztés. Gondolom a vérnyomásom zuhan le ilyenkor.


1-2 példa, mikor volt ilyen: osztálytárs megvágta a kezét és láttam, ahogy egy nagyobb csepp vér lecseppen a földre; egyszer orrvérzéskor; amikor vérspriccelésről volt szó iskolai elsősegélynyújtó előadáson; véradásról/tárolásról stb. olvastam úgy, hogy aznap korán keltem.


Alapból 110-120 körüli szokott lenni a vérnyomásom, öröklötten alacsony egy kicsit. Könnyebben történik, ha kialvatlan vagyok, meg talán üres gyomornál is. Nem vagyok cukorbeteg, a vérképem teljesen jó. Kineziológián picit gondolkodtam, hátha...



2016. nov. 28. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem pánikroham, az biztos. Annál - az elsőnél egészen biztosan - nincs közvetlen előzménye, vagy oka.
2016. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy vériszonyod van? én akkor érzek ilyeneket ha hullát látok filmen/döglött állatot út szélén: súlyos fóbiám van.
2018. febr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bizonyos értelemben az van, de leginkább akkor, ha egyrészt tudom, hogy igazi (pl filmes nagy vérzéseknél nem vagyok rosszul), másrészt ha pici vérző sebem van, akkor sincs bajom. Szóval inkább akkor van ez, ha tudom/látom/érzem, hogy nagyon vérzik, nehezen áll el stb.


Pár napja erősen "odacsíptem" az ujjam a fémpumpába (magyarán, az egyik lenyomó mozdulatnál "rácsaptam", rossz helyen volt).

Nem iszonyúan, de vérzett, nem estem pánikba, de nem is néztem nagyon a sebet, vérzést, fogtam az ujjam, ahogy mentem, lemostam, fertőtlenítettem, tapaszba tettem. Nem lettem rosszul, viszont fájt és dühös voltam, hogy ez történt... Másnapra már jobban nézett ki szerencsére.

2018. márc. 24. 12:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Még 2-esnek: Hullától még sose éreztem ilyet, se élőben, se filmben. Persze attól még elszomorít meg iszonyt is kiválthat, de inkább lelkileg...
2018. márc. 24. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Egészen biztos hogy pszichés alapon van. Sokan vannak vériszonyosok.


Szerintem nagyon hasonló a pánikroham tüneteihez, de ne félj ez még messze van attól.


Hogyne lenne előzménye? Valaki írta. A pánikrohamot gyakran triggereli valami. Pl nálam a busz váltotta ki, hogy nem tudok kakálni, és befosok a buszon. Egy évig nem voltam képes normálisan buszozni.


Nyugi, semmi testi bajod nincs ez 100%. Érzékeny vagy bizonyos dolgokra. Lehetőleg ne legyél sebész :D

2018. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is pszichés okra gyanakszom, ezért írtam a legelső írásom végén a kineziológust, kíváncsi vagyok, mit "találna" vagy mondana.

Még két dolog: anyukámnak is hasonló volt, de ő vérzés helyett oltásoktól és vérvételektől volt rosszul, én attól sose. Meg ő szegény hányt is esetenként ilyenkor, én nem. Nem szoktam pszichés alapon émelyegni, hányni.


A másik, hogy egy ideig gyanakodtam arra is, hogy mi van, ha köze van ahhoz, hogy párnapos koromban volt oxigénhiányom. De nem biztos.

2018. márc. 24. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!