Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Percenkénti ingerek a szellent...

Percenkénti ingerek a szellentésre? Mitől?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok és már 3 éve szenvedek a puffadással és az extrém gázosodással. Az extrémet pedig tényleg úgy értem, hogy az esti órákban jön rám és utána szinte percenként, jobb esetben 10-15 percenként jön rám a szélürítés és így elég sűrűn rohangálok mosdóba emiatt. Jártam egy pár gasztroenterológusnál, a magán orvosok a pénzre mennek és megpróbálják minél tovább húzni a vizsgálatokat, így azt meguntuk és eljöttünk. Egyedül azt sikerült megállapítania, hogy felszívódási zavarom van, amire felírt többféle gyógyszert is, de egyik se hatott. A kórházban pedig csak annyit mondtak, hogy fiatal vagy te ahhoz, hogy bármi komoly bajod legyen. Ultrahangoztak, ahol kimutatták, hogy tényleg sok a gáz a beleimbe, így sajnos semmit nem látni, illetve megitattak velem egy löttyöt, amit 2 napig figyeltek, hogy mennyi idő alatt megy át rajtam, az is normális volt.


De már nem eszek semmit, ami kicsit is puffaszthat, elhagyom a tejet, meg a puffasztó zöldségeket, kipróbáltam már mindenféle teát, gyógyszert, de semmi nem használ.

Egyszerűen már ötletem sincs, hogy mitől lehet.

Régebben volt egy erősebb diétám, 60-->40 kilóra fogytam 2 hónap alatt, kb azóta vannak ezek a problémáim. De hát most éhezni bármikor éhezhet 2 hónapot az ember. Mindenkinek tönkre megy benne az emésztése egyből? :/


Amúgy vannak teljesen normális napok, amikor is ugyan azt ettem, mint bármikor, szval még a kajára se tudom fogni. A vicces, hogyha megjön még rosszabb lesz. :/


Korábban teljesen jó volt minden, semmi bajom nem volt, nem értem, hol csúszok el most.

Valakinek ötlet? Saját tapasztalat?



2018. jan. 6. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Gluténérzékenységet néztek? Vagy irritábilis bél szindróma. Vagy még egy rakás más betegség lehet. [link]
2018. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen igen...Ezt az IBS dolgot említette a kórházas doki. De ez nálam csak azt jelenti, hogy nem akarja mélyebbre túrni magát a dologban, probléma megoldva, legyen IBS.

Nagyon sokat hallottam már, hogy sok betegnek megoldható problémája volt, de rásütötték, hogy IBS, mert nem volt kedvük mélyebben tanulmányozni a dolgot. Úgyhogy én azért nem hiszek ebben. :/

Az a baj, hogy már ötletem sincs hol vizsgáltassam ki magam, ahol nem hagyom ott a gatyám és komolyan vesznek.

2018. jan. 6. 22:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor írjál ki egy külön kérdést arra, hogy javasoljanak gasztroenterológust azon a településen (megyében), ahol laksz. De az állami az olyan, amilyen,a magán meg tényleg egy vagyon.
2018. jan. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló problémám. Glutén volt a gond. Egy próbát megér. Akkor is ha kizárták vérvétellel. Az nekem sem mutatta ki. Kb egy hétig hagyd el. De szigorúan tartsd be. Ha attól van jobb lesz. Ha nem keress tovább. Ja és közben speciális gluténmentes kenyereket sütiket is hagyd el. Nekem volt, hogy azok is gondot okoztak.
2018. jan. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem hasonlo tünetekkel IBS em van... szuper dolog :(
2018. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keresd meg a Tóth Gábort e-mailben. Ő táplálkozási szakember és nem fog lehúzni. Nézz utána a pasinak a youtube-on. Sok előadása fent van.Nagyon elfoglalt, de segítőkész.( kb. 8 db könyve jelent meg eddig)- szerintem Hiteles a tudása.
2018. jan. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!