Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért alszom ennyit? Mindig...

Miért alszom ennyit? Mindig fáradt vagyok

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, sajnos elég sokszor fáradtnak érzem magam. Suliidőben 7 órát alszom általában, hétvégén 9et. Igen ám, de suliidőben elég sokszor le kell dőlnöm délután egy órát aludni ( aludnék többet is, csak tanulnom kell). Meg hétvégén is csak úgy tudom felkelni hogy ébresztőt állítok ( abból is vagy 4-5 darab, mert van olyan hogy felkelek, kikapcsolom, megyek is vissza egyből aludni, kómásan)

Éjjeli bagoly vagyok inkább, éjfélig fenn szoktam lenni, olyankor nem vagyok fáradt. Hétvégén van amikor 2-3 óráig is. De ha reggel nem ébresztem magam, délutánig aludnék... többször is elő fordult sajnos, hogy 3-4kor keltem fel. Nem járok bulizni amúgy, se alkohol, se cigi, se semmi. Vérvételen voltam már, nem írtak semmi problémát. Akkor mégis mi bajom lehet?


2018. jan. 8. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó volt a vas értékes? Eszel elég vitamint? Szoktál mozogni, legalább heti párszor egy könnyű félórácskát?

Gimiben én délutánonként kb 3 órákat alaudtam, utána éjjel 5-6-ot, annyira fáradt voltam. De nálam sem mutattak ki semmit. Viszont bánom azt a sok tanulást olyan szempontból, hogy az értékes feltöltődésre (én-idő, család, barátok, hobbi, filmek) nem jutott annyi idő... Erre figyelj!

20L

2018. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennyi idős koromban nekem is ilyen bajaim voltak, én vérszegény voltam. Az orvos írt b12 vitamint injekcióba és heti kétszer mentem hozzá hogy beadja. Kb 12 alkalom volt. Egy fél évre talán rendbehozott. B éres csepp is jó rendszeres szedésnél is öt hét mire hatása van.

Most 41 éves vagyok

2018. jan. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezek szerint nem szedek elég vitamint. Hogy tudnék hozzá jutni, illetve milyen vitamint ajánlotok?

A Béres csepp is jó ötlet, egy ideig szedtem pár éve, de fájt utána a hasam, úgyhogy leálltam vele. Érdemes lenne újra kezdeni?

2018. jan. 9. 15:37
 4/4 anonim ***** válasza:

A vitamin csak kiegészítésnek jó, nekem a sok zöldség segített, illetve a tea (inkább kevés mézzel, nem cukorral). A Béresnek pedig nem csak a cseppje van, van tablettájuk is, patikus tud segíteni neked.


Mennyit sportolsz? Kemény a suli? Ezek is lehetnek a háttérben. Vérnyomásod, cukrod rendben van?

2018. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!