Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stressz miatti szapora szívdob...

Stressz miatti szapora szívdobogás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Államvizsgára készülök, még van 1 hetem. Úgy érzem egész jól felkészültem de még ismételem a tételeket. Viszont hiába próbálok megnyugodni kellemetlen szapora szívverést érzek (néha beszúr). az előbb pihentem kicsit, jobban is éreztem magam, de úgy tűnik ez gyakran jön elő. Hogyan nyugtassam meg magam? (tudatallatt amiatt lenne, hogy változópontra érkezik az életem?)
2018. jan. 9. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, valószínű a drukk az oka. Én érettségizek májusban (meg persze közben intézem a felvételis dolgokat), már velem is előfordult néha, pedig még van sok időm. :D


Egy egészséges izgalom normális, de ha már érzed, hogy kezd túlzásba menni, akkor menj el sétálni, hallgass zenét, az a lényeg, hogy valami olyan legyen, ami lenyugtat. Ha már most úgy érzed, hogy jól felkészültél, akkor ne aggódj, minden jó lesz. Szurkolok! :)

2018. jan. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy, gyógyszert semmiképp. Én napi egy tablettát szedek, mert magas volt a pulzusom (tartósan), épp stressz okozta gondok miatt. Előírás szerint szedem, reggel napi 1 db. Viszont ha este ideges vagyok és stresszelek, ugyanúgy rámjön a szívdobogás, de ne veszek meg még egyet, mondjuk nem is mernék, mert nem tudom, mi lenne a hatása.

Ezt azért írtam, hogy fejben nyugtasd magad, pihenj le, koncentrálj arra, hogy el fog múlni. Nálam el szokott. Sok sikert a vizsgához, és ne parázd túl! :)

2018. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, attól megnyugszol.
2018. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Még jöhetnek tippek!

Kipróbáltam a mély légzés- benntart- lassan kifúj technikát, egy idő után segít is. Még a jógát is megpróbálom.

2018. jan. 13. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!