Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másnak is van extrasystoleja...

Másnak is van extrasystoleja vagy csak nekem?

Figyelt kérdés
Másnak is van ilyen? És mitől,mert most is csak így hirtelen jött miközbe telefonoztam kicsit megijedtem s ennyi volt , s van amikor sport közbe is szokott ilyen lenni, szívem megállhat ettől?

2018. jan. 11. 23:34
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Amikor fekszek vagy amikor nagyon el vagyok gondolkozva hirtelen jon, s akkor van ugy hogy sport kozbe is hirtelen s akkor hirtelen tavozik is s megy tovabb minden rendesen, amugy nem megyek vissza dokihoz es a szuleimnek sem akarom elmondani,mert tavaly sokat mentunk orvosrol orvosra sok helyre es mas helyekre ahol mindenhol azt mondtak minden oke, es hogy ne csinaljak magambol beteget
2018. jan. 12. 01:31
 12/23 anonim ***** válasza:
Te tudod. De ezt jobb kontroll alatt tartani és ellenőrizni.
2018. jan. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták nem tud leállni ettől a szív
2018. jan. 12. 02:02
 14/23 anonim ***** válasza:
Ritka esetben csak,de ott más probléma is társul nem csak extrasistolé van,ezert kell kizárni azokat ha nincs eltéres az ékg.n ultrahangon, valoszin pszichés eredetu inkább v stressztol jön elo. Es akkor egy enyhe nyugtató v épp a stressz faktor kizárása elmulaszthaja.
2018. jan. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Pánikbetegseg es,alvaszavar is okozhat ilyet. Nem kell félned ha nincs nyoma -es minden negatív nem lehet baj.
2018. jan. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Idonként egy kontroll ékg nem árt. Keves stressz,sok folyadék,egeszseges életmód.
2018. jan. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
De ha valami szívbetegségem lenne azt észre vették volna nem?
2018. jan. 12. 14:58
 18/23 anonim ***** válasza:
Észre vették volna ha olyan komoly ami veszélyzetető szerintem,ugy h ne sztresszelj ezen,az sem jo,ha ezen kattogsz,vonatkoztass el, ha elojon és tobbszor elofordul,egy háziorvosi vagy ugyelet általi ékg val is akár leelenőrizhetik h semmi baj nincs,nem kell feltétlen szakrendelésre menni.
2018. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Anyukamnak sincs szivbetegsege apumnak is csak annyi volt,hogy lyuk volt a sziven de majd beforrt es ennyi, nem vagyok kover sem nem fogyasztok alkoholt,nem szivarazok akkor azt nem ertem ennek ellenere is miert jon elo ez az erzes
2018. jan. 12. 16:28
 20/23 anonim ***** válasza:
Hát az én sem tudom sajnos igy megmondani,mert ha nincs semmi rizikofaktor,alkohol stb,családi anamnézisben nem szerepel ilyesmi,nhéz az okát eltalálni. A szívdobbanások, amiket érzel,azok úgynevzett extrasystolék,extrautések melyek a jobb pitvarban található normális ingerképző központon (szinusz csomó) kívül eső szívizomterület pillanatnyi autonóm ingerületbe kerülése következtében jelennek meg ,ez egyébként teljesen egészséges embereknél is elofordulhat! Az extrasystolét pillanatnyi , a fennálló ritmusnál vártnál hosszabb szünet követi, majd az ezt követő szívdobbanás erősebb. Ezt érzi meg az ember. Ez önmagában semmit nem jelent, de lehet pl. ischaemiás szívbetegség tünete is. De ha negativ lett minden nincs okod aggodalomra. :)
2018. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!