Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék, hogy ne érezzem...

Mit tehetnék, hogy ne érezzem magam egy csődnek?

Figyelt kérdés
Utolsó előtti éves vagyok a gimiben. Gyógytornásznak akarok tanulni. Tavaszra akarom megcsinálni az előrehozott angol és informatika érettségit. Mindjárt félév, de tisztára úgy érzem magam mint egy agymosott. Úgy éreztem év elején, hogy kipihentem magam a szünetben, mert előtte is nyúzott voltam, de valahohy mégsem érzem magam jól. Pl most töriből is írtam egy 4es dolgozatot, ami azért zavar, mert mellette csak ötösöm van. A tanár is azt mondta, hogy elfér a 7 db mellett,meg nem olyannak ismer, hogy innen leadnám magam. Nem esett jól ez a jegy, de azzal nyugtatom magam, hogy attól mégha dícséretet kaptam volna évvégén úgysem nézik, mivel eleve nem kell gyógytornásznak a töri. Matekból is örülök ha megkapom a 4est. Angolból is járok magántanárhoz és hiába kedvelem a tanárt stresszelve megyek oda, mert félek, hogy nem fogom tudni. Hazaérek szinte tanulok csak, hétvégén is próbálok, ha nem egy zokni az agyam. Olyan mint haegy robot lennék aki csak megakar felelni.
2018. jan. 18. 16:14
 1/1 formatron válasza:

Üdv!


Szintén gimnáziumi tanuló vagyok emelt szintű informatika/érettségi szakon, levelezőin, ami mellett dolgozom is. A szavaidból kivéve talán valóban csak megfelelni akarsz, amivel nincs gond, ha azt nem másokért, hanem magadért teszed. Ne azért akarj jó tanulmányi eredményt elérni, mert mások elvárják, nem ők fogják hasznosítani a tanultakat...Persze a dícséret mindenkinek jól esik, de végeredményben a megszerzett tudás válik majd hasznodra, szóval érdemesebb arra koncentrálnod. Mivel kitűnő tanulónak írod le magad, így nyilván nem esik nehezedre a tanulás...ha meg becsúszik egy-egy 4-es, vagy olykor akár egy 3-as, akkor az nem mérvadó, hiszen emberek lévén mindenkinek lehetnek rossz időszakai akár egy szakítás, vagy családi vita miatt, stb... A tanulás nekem például akkor megy a legjobban, ha nem feszülök rá, görcsösen akarva a jó jegyet, mert nekem nem az 5-ös kell feltétlenül, hanem hogy az adott témának a lényegi tartalmát megértsem, megtanuljam (hiába kapok 5-öst, ha csak magamba erőltettem az összes tananyagot, de egy idő után elfelejtem egy részét, szóval inkább legyen 4-es, csak értsem meg a dolgot és tudjam alkalmazni a gyakorlatban). Szabadidődben (lehetőség szerint) csináld azt amit szeretsz, mozogj, sportolj sokat! Egy jól működő, stabil párkapcsolat is jót tesz az ember közérzetének. Kerüld a vitákat, konfliktusokat és az azokat generáló embereket, és bár közhelynek tűnhet, de a pozitív hozzáállás valóban fontos és nagy segítség az embereknek. Ha ezekhez kitűzöl magad elé egy elérhető jövőképet, amről biztosan tudos és érzed, hogy boldoggá fog tenni, akkor nyert ügyed van! Sok sikert a tanuláshoz, szerintem 'marha jó' leszel!...:)

2018. jan. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!