Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy jobban...

Mit tehetnék, hogy jobban érezzem magam, ne okozzon gondot a minden napi tevékenység?

Figyelt kérdés
1 évig speedeztem, múlthéten abba hagytam. Elég volt, normális életet akarok! Viszont, az elmúlt 1 hétben szörnyen éreztem magam. Nem vagyok képes semmire, még a felkelés is gondot okoz.Nincs kedvem semmihez, bár igyekszem új célokat kitűzni magam elé.Minden idegesít,türelmetlen vagyok,nem motivál semmi.Tudom, hogy egy kis speed mindent helyre hozna, de akkor megint ott vagyok, ahol a part szakad. A párom nagyon rendes, ő mellettem van, támogat,de...Semminek érzem magam. Mit tehetnék?
2011. okt. 3. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1 évig speedeztél, akkor egy hét alatt még ne számíts csodára. Könnyebb drogokról, mint pl. kávé, cigaretta, internet stb. sem lehet egy hét alatt lejönni.


A speedezés során csökkent az arra való képességed, hogy dolgokat élvezz. Ami más embernek örömteli, érdekes vagy élvezetes, az neked most még nem.


Minél tovább nem nyúlsz a szerhez, annál inkább kezd visszaállni az agyad az eredeti, egészséges állapotába. Néhány héttől hónapokig terjedhet, amíg az eredeti állapot visszaáll.


Nyilván azért kezdted már eleve el a szer fogyasztását, mert valami hiányzott az életedből, amit így gondoltál pótolni. Ezért nem ártana egy kis pszichoterápia.


Próbálj meg mozogni (futás, biciklizés, úszás). Ez hatásos, és nem kell hozzá koncentrálni meg gondolkodni. Megnyugtat, és ha jól lefáradsz, kellemes érzés. Legyél társaságban is (nem feltétlenül, sőt, lehetőleg nem bulizásra gondolok), mert ha elszigetelődsz, az rontja a hangulatod.


Mozgással járó, célszerű, kissé fárasztó, nem szellemi tevékenység most jól jöhetne, pl. kerti vagy ház körüli munkák. Ha magadtól nem vagy képes tevékenységbe fogni, akkor olyan társaságba kell kerülni, ahol "rákényszerítenek" a tevékenységre. Valamilyen hosszabb kiránduláson kell részt venni például. A legjobb persze az lenne, ha dolgoznál.


"Tudom, hogy egy kis speed mindent helyre hozna"


A speedezés pont olyan, mint az eladósodás. A gyönyörök pillanatnyi fokozását később kamatostul meg kell téríteni. Most elkezdted a "törlesztést". Ha erre megint felveszel egy kis "hitelt", akkor még több lesz az, amit később "törlesztened" kell.


Türelmesen ki kell várni a legrosszabb idők (néhány hét) végét, aztán meg meg kell próbálni megerősödni, hogy ne legyen többé szükséged kábítószerekre, ehhez nem árt pszichoterápiára járni.

2011. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hogy vagy most?
2012. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!