Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok rosszul ha sok...

Miért vagyok rosszul ha sok édességet eszem?

Figyelt kérdés
Enyhe fejfájás, émelygés. Sajnos nem mindig ismerem a mértéket. Ma pl. megettem egy kinder tojást és utána 200 gramm süteményt (tömény puncsos bevonatosat).
2018. febr. 1. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert a sok edessegtol a vercukor szintje le-fel ugral, idonkent nagyon fel, idonkent nagyon le. Lehetseges, hogy kialakuloban van a cukorbetegseged (vagy "csak" inzulinrezisztencia), es emiatt rosszul turod az edesseget.
2018. febr. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, utolsó.

A cukorbetegséget amúgy nem a stressz okozza?

2018. febr. 2. 00:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem, a cukorbetegseget NEM a stressz okozza, de ugyanakkor a stressz tobbnyire ront a mar cukorbeteg allapotan.

De nem a stressz miatt lesz valaki cukorbeteg.

2018. febr. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Valójában nem tudják, mi okozza a cukorbetegséget, de neked tényleg lehet, hogy kialakulóban van.

Az a mennyiség, amit fent leírtál, még nem vészes. Ha ennyi ilyen problémát okoz, az a rossz!

Fegyelem! Szükséged lesz rá hosszú távon!

Menj el az orvoshoz, és nézesd meg a cukrod!

2018. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 HaEv ***** válasza:

Szia, bocs, még valami.

Az udvariatlan "dagadt vagy"-ra azt írtad, hogy egyáltalán nem. Ha nem eszel az édességen kívül mást vagy keveset - és vékony vagy - nos, akkor az alultápláltság is okoz ilyet! Egyoldalú étkezés is ezzel jár! Folyadékot is igyál!

2018. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó!


Általában elég jól bírom az édességet, de ez a sütemény nagyon tömény, szerintem az volt a gond. Máskor ha megeszek egy fél tábla, vagy egy egész tábla csoki egyszerre, attól semmi baj nem szokott lenni.


És nem vagyok dagadt, sportos alkatom van, sokat mozgok úgyhogy szerencsére nincsenek súly problémáim.


Kérdés: a cukorbetegség a vizeletből is kimutatható? Néha csinálok magamnak egy vizelet tesztet, a glükóz mindig normál tartományban van.

2018. febr. 3. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:

A vervizsgalat pontosabb eredmenyt ad, mint a vizelet vizsgalat. A vervizsgalat a kialakuloban levo bajt is megmutatja, amikor meg konnyebb kezelni/visszaforditani a kezdodo inzulinrezisztenciat (teljes taplalekvaltozassal pl).

Ha a vizeletben van cukor, akkor mar tobbnyire csak gyogyszerrel lehet kezelni.

Mindenkeppen elonyosebb, ha a hozzaadott cukor tartalmu eteleket elkerulod.

2018. febr. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha sokat mozogsz, akkor éhes is leszel. Ez teljesen normális! :)

Nem ismerlek, így azt írom le, amit én csinálok. nekem is gondot okozott, hogy sok édességet eszek - bár rosszul sose lettem tőle.

Olvastam valahol, hogy ha édességet vagy ételt kívánsz, de valójában nem jelez a gyomrod, hogy üres lenne, mert ettél rendesen, akkor lehet, hogy inkább szomjas vagy. Mert az éhség és szomjúság érzet az agyban (már nem emlékszem jól) vagy közel van egymáshoz, vagy ugyanott. A lényeg: amikor tudom, hogy eleget ettem, és mégis kívánom az ételt/édességet - húzóra megiszok annyi vizet, amennyi épp lemegy, és jobban odavigyelek a vízbevitelre. Amikor rendesen iszom vizet, nem is kívánom az édességet se. Mielőtt ezt tettem volna, sose lehetett engem őrizetlenül hagyni egy tábla csokival ;) Azóta viszont van, hogy hónapokig is ott lehet a polcon a kedvenc tábla csokim, egyszerűen nem nyúlok érte.

Te azonban fiatalabb vagy nálam. 20 éves kor alatt és körül több szénhidrátra van szüksége a szervezetednek, így nem árt erre is azért odafigyelni.

És még valami: éhgyomorra sose egyél édességet. Normális kaját egyél és nem lesz baj.

Mindenesetre a panaszaiddal tényleg menj orvoshoz, vesz egy kis vért, megvizsgál és kiderül, mi a baj.

2018. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tudom, szerintem a hipotalamuszra gondolsz.

Édességet mindig csak főétkezés után, desszertnek szoktam enni. De mivel főételből is bármennyit eszek, akkor sem elég, ezért marad olyan sok hely az édességnek. :/

2018. febr. 4. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!