Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hirtelen sok édességet ettem,...

Hirtelen sok édességet ettem, és elkezdtem rosszul érezni magam, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Kicsit szédülök, gyengének érzem magam, és bizonytalan vagyok. A fejem is kicsit zavartnak tűnik.

Fel ment vagy le esett a cukrom? Mit lehet tenni gyorsan?



2017. dec. 2. 20:19
 1/8 anonim válasza:
100%
Cukorbeteg vagy?Ha igen,nyomás orvos!
2017. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igyál vizet az hígítja a sok cukrot a vérben .
2017. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem nem lesz bajod, de azért okosabb lenne felhívni az orvosi ügyeletet és ott megkérdezni, mint itt, ahol nem biztos, hogy hozzáértők válaszolnak. Főleg, ha egyedül vagy otthon. Ha nem, akkor szerintem is próbálj meg inni, hátha jobban leszel, és szólj annak, aki még otthon van rajtad kívül, hogy fél szemmel figyeljen rád, és hívjon orvost, ha összeesnél vagy valami.
2017. dec. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok Cukorbeteg! És én is a sok folyadék és mozgásra gondoltam. A feleségem itthon van, mondtam neki, hogy figyeljen, mert nem érzem jól magam, de mintha azóta már jobb lenne.

Gondolom itt az a lényeg, hogy valahogy a cukrot kiürítsem a szervezetemből. Erre akkor a folyadék a legalkalmasabb? Esetleg valami házi praktika pluszban?

2017. dec. 2. 20:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A bőséges folyadék fogysztás az egyik és a mozgás a másik.


Viszont egyszerre rövid idő alatt nem szabad több liter vizet mginni, csak folymatosan lassan. egszerre megihatsz fél litert, de egyet is.


Ezt miért írom? Keress rá a "vízmérgezés"-re.

Túlhígítja a szervezet sóit és abból agy baj lehet, de ehhez rövid idő alatt nagyon sok vizet kellene meginni, amit már nem is kíván az ember, hogy bajt okozzon.

2017. dec. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megmaradtam. Kb. 1 Liter vizet ittam 1 óra alatt, illetve tekertem a szobabiciklivel kb 20 percet. Jobban lettem, tanultam belőle.
2017. dec. 4. 18:18
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
A szobabringa sok cukrot eléget.
2017. dec. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kérj a körzetitől beutalót terheléses vércukor-vizsgálatra : ha nem ott a baj, akkor tudod, hányadán vagy, ha pedig "kezdő" cukros vagy, mielőbb "megfogják"a betegséget, annál inkább kiderül, hogy még bőven megúszod diétával és --rossz esetben" tablettával!

Nehogy arra ébredj egy reggel, hogy inzulinon kell élned, radikálisan átírnod az életmódodat, a mindennapjaidat!

Most megúsztad ennyivel, de ha tényeg beteg vagy, akkor jobb megelőzni, ami a szomszédnak nem sikerült. Egyik nap makkegészséges volt, másnap reggel 23 volt a cukra és éppenhogy túlélte azt a napot.

Tegyél magadért, az egészségedért : menj el egy vizsgálatra!

2017. dec. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!