Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérvételnél a stressz okozhat...

Vérvételnél a stressz okozhat megemelkedett vércukor szintet?

Figyelt kérdés
Tűfóbiás vagyok és a héten megyek vérvételre.Azonban tuti nagyon ideges leszek és azon gondolkodtam, hogy ez vajon mennyire emeli meg a vércukromat? Nehogy aztán cukorbetegséget diagnosztizáljanak nálam, miközben nagy eséllyel ilyen fiatalon még nincs.
2018. febr. 5. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Aki nem cukorbeteg, annak nem viszi fel a cukrát az idegesség.
2018. febr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Megemelheti!

Nézd otthon is nyugalmi állapotban. Patikában lehet kapni mérőt.

2018. febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A stressz emeli a vércukorszintet, de csak akkor emelkedik meg nagy mértékben, ha tényleg baj van a cukorháztartásoddal.

Amúgy is a reggeli vérvételnél nem csak az aznapi éhomi cukorszintet nézik, de van egy mutató is, ami az elmúlt kb. 3 hónap átlagát mutatja. Abból látszik, hogy átlagban kb. mennyi szokott lenni a cukorszinted. Szóval ha aznap reggel esetleg magas is, de a másik mutató rendben van, akkor valószínűleg csak átmeneti dologról van szó.

Nálam az ellenkezője állt fenn: a reggeli cukorszintem tökéletes volt mindig, de az átlagból látszott, hogy amúgy napközben durván felmegy, mert az átlag meg a normális átlag felett volt jóval... :/

Ja és én 20-on éves voltam ekkor, szóval a cukorbetegség nincs életkorhoz kötve...

2018. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem végülis 5,8 lett, de annyira stresszeltem, hogy remegtem, majdnem elájultam. Elvileg 5,6-ig jó. Szóval picit magas lett.
2018. febr. 9. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!