Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezek a reflux tünetei? Nem...

Ezek a reflux tünetei? Nem szeretnék orvoshoz menni egyelőre. (többi lent)

Figyelt kérdés

Már 2 napja folyamatosan fáj a hasam főleg a nyelőcsővemnél és éves után nagyon hányingerem van, egész nap.

Amúgy 16 éves lány vagyok, de szűz szóval a terhesség az lehetetlen.

Ha elmegyek orvoshoz kell gyomor tükrözést csinálni? Azt nagyon nem akarom. Esetleg valami házi praktika?


2018. febr. 13. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinálhatnak semmi olyat, amibe nem egyezel bele.

Itt viszont csak a találgatás fog menni, amivel semmire sem mész.

2018. febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem rohannak gyomortükrözést csinálni 2 napos panaszra! Mit eszel? Nem vagy elhízva? (Gondolom nem, fiatalok nem szoktak.)Nem stresszelsz?

Azért menj el a körzetihez, hátha van ötlete, de túlzott gyomorsavra a recept nélkül kapható Quamatel mini hatékony.

2018. febr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én magamtól nem mennék orvoshoz, de anyum szerint kellene... Ha nem múlik körzetibe elmegyek.

161 cm és 50 kg;szóval nem mondanám hogy elhízott vagyok. A válaszokat köszönöm :)

Esetleg valami ötlet hogy reggel ne érezzem annyira szarul magam? Mit érdemes enni?

2018. febr. 13. 22:37
 4/11 anonim ***** válasza:
2018. febr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is szólj a szüleidnek. Tudhatnak valami olyan dologról, ami a családban gyakran előfordult, stb. Meg amúgy is: ha az embernek gondja van a szüleihez fordul, főleg gyerekként. Meg lehet hogy meg tudják határozni, hogy pontosan mid is fáj, mert nem értem. Azt mondod, hogy a hasad, de a nyelőcsőről pl. nekem a torok vagy a mellkas jut eszembe. Ami a szegycsontod alatt van az már inkább gyomorszáj.

Nálunk a családban elég gyakori a reflux. Így hirtelen nem az jutna eszembe. Az inkább időszakosan szokott gondot okozni, amikor felgyűlik a gyomorsav és nem napokig tartó folyamatos fájdalom. A hányinger nem tudom mennyire jellemző, nálunk nem nagyon. A reflux gyakoribb tünetei a rekedtség, torokfájás, mellkasi fájdalom (na az a nyelőcső), gyomorszájnál szúró fájdalom.

Azt megpróbálhatod, hogy veszel be savcsökkentőt (acido-git, rennie, quamatel mini, stb.) és figyeled, hogy jobb-e.

De akkor is azt mondom, hogy szólj felnőttnek, és menj orvoshoz. Az orvos nem úgy működik, hogy beteszed a lábad és máris gyomortükröznek (nincs is a gyerekorvosnál vagy háziorvosnál ilyen berendezés). Elmondod mi van, és ha úgy látja hogy érdemes lenne megtükrözni akkor beutal valahova, de még akkor is megteheted hogy oda viszont nem mész el. (bár érdemes, mert nem kellemes ugyan, de nem is borzasztó és legalább biztosat lehet tudni)

2018. febr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Úgy ahogy mondod utolsó a gyomor szájamnál érzem a fájdalmat, de a nyelőcsővemnél is... Furcsa érzés.

Egyelőre veszek valami vény nélkül kapható savcsökkentőt, ha nem múlik el a fájdalom orvoshoz megyek. A szüleimnek szóltam már :)

Köszönöm a válaszokat

2018. febr. 13. 23:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kellene az orvosi vizsgálat, mert nem lehet így tudni, hogy reflux, vagyrekeszizomsérv, gyomorfekély, vagy vékonybélgyulladás? A háziorvoshoz menj első lépésben. Ő fog adni beutalót hasi ultrahangra, és gasztroenterológushoz. Helicobakter fertőzésed is lehet, vagy gluténérzékenységed, stb. Ezt ki kellene deríteni. A gyomortükrözéstől nem kell félni, én már kétszer is voltam, és 2 perces művelet. Már nem úgy csinálják, mint régen, hanem érzéstelenítőt fújnak be előtte.
2018. febr. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Végül vakbel gyulladás lett az egészből... Legalább hamar túl leszek rajta

Köszönöm a válaszokat

2018. febr. 14. 23:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Óóóó! Mielőbbi teljes gyógyulást!
2018. febr. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :))
2018. febr. 16. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!