Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet melegség érzés?

Mitől lehet melegség érzés?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sokszor érzem, hogyan melegem van, folyik rólam a víz ülő helyzetben is, ha nem csinálok semmit. Mitől lehet ez?

2018. febr. 19. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alulműködés okozhat hasonló tüneteket, olyasmi, mint a klimax az idősebb hölgyeknél.
2018. febr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy alulműködésem van, de szedek rá gyógyszert és rendben vannak az értékek.
2018. febr. 19. 10:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól még lehet, az a felelős. Én is szedem a hormonpótlót, már a vérvétel szerint jók voltak az értékeim, mégis voltak hőhullámaim. Most meg ugyanannyi gyógyszer mellett fázós lettem. Ki tudja, hogy van ez. :)
2018. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehet, csak már majdnem 10 éve pajzsmirigyes vagyok és csak mostanában van ez jelen.
2018. febr. 19. 11:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor tippelek: Hashimoto-s vagy...

Az ilyen, hogy bármelyik tünet bármikor előjöhet. Ráadásul alul- és túlműködéses tünetek vegyesen és/vagy felváltva.


És nem tudom, tudod-e (engem nem tájékoztatott rendesen az orvos, magam jártam utána mindennek fél évvel a diagnosztizálás után), hogy a Hashi egy autoimmun betegség, amit a hagyományos orvosok azzal szoktak elintézni, hogy "ezt nem lehet gyógyítani, de nem baj, mert a hormonokat pótoljuk". Közben meg az csak egy része a problémának, hogy pm-alulműködés van - a fő probléma maga az autoimmun, azaz a szervezetben lévő gyulladás. Egyrészt, mert előbb-utóbb elpusztítja a teljes pajzsmirigyet, és utána más szervnek megy neki. Másrészt, mert már hamarabb is kialakulhat másik AI - sajnos akinek egy van, annak jó eséllyel lesz másik is. HT-seknek gyakran az IR a következő. :(

Szóval a HT-t is kezelni kell, de mivel ezt a hagyományos orvoslást követő TB-s orvosok nem preferálják, csak privát orvosoknál van esély.

2018. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!