Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehetek folyamatosan álmos?

Mitől lehetek folyamatosan álmos?

Figyelt kérdés

Alapból sose kell sok alvás ahhoz, hogy kipihenjem magam, 8-9 óra teljesen elég szokott lenni, de már jó pár napja egyfolytában alszom és és nem tudom kialudni magam. Este is alszok suli időben 7,5 órát, majd délután is alszok 3 órákat és konkrétan küszködök azzal, hogy ne aludjak el, beteg nem vagyok, mitől lehet ez?

Vashiânyom van, de nagyon minimálisan, gyógyszert rá nem is kell szednem, meg ugye eddig nem voltam ennyire fáradékony.

Mozogni szoktam, járok futni, csak így télen szoktam hanyagolni, de ha ez lenne a baj, akkor már előbb is lett volna ilyen problémám, szerintem.


2018. febr. 21. 20:01
 1/3 A kérdező kommentje:
(és egészségesen étkezek, ráadásul nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget eszek)
2018. febr. 21. 20:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, a "nagyon minimális vashiány" azt jelenti, hogy a referenciatartomány alsó értékénél "csak kicsit" kevesebb a vasad. - Ha ez így van, akkor tényleg nem KELL szedned "gyógyszert", vashiányra konkrétan vastablettát szoktak javasolni, nem valamilyen gyógyszert. És/vagy magas vastartalmú ételek fogyasztását. - Ezekkel az a baj, hogy a növényekben lévő vasnak csak nagyon kis hányada hasznosul, húst meg nem sokan tudnak olyan mennyiségben enni, ami elegendő lenne akár csak a napi szükséglet fedezésére, nemhogy a hiány pótlására.

Szóval szerintem egyél minden nap egy kis húst (főleg májat), spenótot, sóskát, céklát, sütőtököt stb. Meg van egy bizonyos "amarant" nevű cucc, aminek magas a vastartalma, Rossmannban és DM-ben is lehet kapni, magában eléggé homok íze van, de joghurtba keverve már ehető.

De ezek mellett egy-két hónapig igenis szedj vastablettát, hogy feltöltődjenek a "vasraktáraid".


Ha pár héten belül nem változik a helyzet, akkor el kell kezdeni más irányban gondolkodni, pl. stressz, pajzsmirigy-alulműködés.

2018. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még valami: a tejes élelmiszerek gátolják a vas felszívódását, tehát a kettő között várj néhány órát (vastabletta és tej, ill. vastartalmú étel és tej; itt megint az van, hogy pl. a spenóthoz szoktak tejet adni, meg én is azt írtam, az amarant joghurttal fogyasztható - de kevesebb vas is fog hasznosulni).


És szedhetsz D-vitamint is, állítólag ilyentájt már az emberek kb. 90%-a D-vitaminhiányos, és ez is okozhat fáradtságot, álmosságot.

2018. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!