Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, hogy napi 12 órát...

Normális, hogy napi 12 órát kell aludnom ahhoz, hogy kipihent legyek?

Figyelt kérdés
Nem dolgozom, nem járok suliba, szóval fáradt nem lehetek. Ha 10-kor kelek, akkor 8-kor már hullafáradt vagyok, alig bírok fent lenni, ezért aludnom kell. Néha még napközben is alszom, de ez tényleg csak ritkán van. Nincs semmi bajom, mert voltam vérvételen, depressziós sem lehetek, mert mindig jó kedvem van. Mitől lehet ez? Az utóbbi 1 évben alakult ez ki, akkor 8-tól reggel hatig aludtam.
2018. márc. 6. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Nálam is volt ilyen amikor 4 hónapig munkanélküli voltam.

Egész nap feküdtem nem csináltam semmit ettől teljesen lusta lesz az ember a végén az ágyból alig tud kimászni.

2018. márc. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális.
2018. márc. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért van, mert nem csinálsz semmit és nem vagy eléggé fáradt fizikailag, emellett ha túl sokat alszol, akkor egyre kevésbé pihentetö az alvásod, mert nem mély az álmod.


Napi minimum egy-két óra fizikai tevékenység (munka vagy sport), megfelelö hömérséklet a szobádban (nappal max. 20 éjjel 16-20 közt), elalvás elött alapos szellöztetés, és max. 8 óra alvás - ilyen életmód mellett visszaállsz egy normális szintre

2018. márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy túl sokat alszol, túl sokat pihensz. Még a pihenést is kipihened a délutáni alvásoddal. Én hétvégén is igyekszem nem szétaludni magam, viszonylag időben felkelni mert ha tízig alszom akkor egész nap lusta vagyok. Szóval legyél aktív ne punnyadj délután meg ne aludj. 1-2 nap ez nehéz, utána viszont megszokod. És jobb lesz. Jön a jó idő kezdj el sportolni, kertészkedj, takarítsd. Az a lényeg hogy te ékenykedj. Ne punnyadj. Régen nálam nyáriszünetekben volt ez.
2018. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne engedd el ennyire magad, mert szar lesz visszaszokni ha végre lesz munkád.
2018. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem lesz munkám. Ja, és sportolok heti 4x.
2018. márc. 6. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs semmi, amit kezdeni szeretnél magaddal? Semmi hobbi? Mert így tényleg egyre lustább leszel, ez nem tesz jót az egészségnek. Mindenkivel előfordul, hogy néha-néha ki sem akar kelni az ágyból és örül, hogy végre nem kell csinálnia semmit, de ez hosszú távon nem lesz jó sehogy sem.
2018. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!