Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyamatos fáradtság és...

Folyamatos fáradtság és levertség lehet betegség jele?

Figyelt kérdés

Pár hete, lassan már 2 hónapja kezdődött ez az állandó fárdtság. Hiába iszok kávét egyszerűen nem tudok felkelni, régen 4-5 órakor is kiugrottam az ágyból tanulni, évekig így ment, 7-8 óra alvás simán elég volt. De pár hónapja egyre nehezebben kelek, 2 hónapja pedig emellé egy általános fáradtság is társul. Hiába alszok 8-9, néha már 10 órákat, egyszerűen nem elég. Fáj a fejem, szédülök, belekezdek valamibe és úgy érzem elfogy közben az energiám, csak aludni van kedvem. Kicsit mintha érdektelenebb is lennék, egyre inkább kezd elszállni a motivációm.

Először depresszióra gondoltam de mi válthatná ki? Boldog vagyok a barátommal, barátaimmal, a suli is jól megy, nem volt semmi változás az utóbbi időben, maximum csak annyi hogy egyre nagyobb az elvárás nekem meg egyre kevesebb rá az energiám és kedvem.

Ami még megfordult a fejemben az a pajzsmirigy probléma, főleg hogy múlt hónapban kimaradt a menzeszem (azt hittem csak a stressz miatt, de ki tudja), és kicsit megváltozott a hőérzetem, egész télen fáztam mindenhol, de képes vagyok egy 20-22 fokos szobában is vacogni néha, ez is csak mostanában jelentkezett.

Ez mi lehet? Érdemes orvoshoz menni vele?



2018. márc. 31. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony vérnyomás is lehet. Ami könnyen kideríthető egy vérnyomásmérővel. De amit elmondtál a nagy elvárások pont elég, hogy ilyen tüneteket okozzanak. Hagyd a fracva a kávét inkább vegyél valami vitamin komplexet és aludj most többet 1-2 órával. Ha jön a tavasz alapból mindenki fáradtabb. A szabadnapokon meg próbálj sportolni valamit lehet a vérkeringésed is rossz. Pajzsmirigy vagy egyéb hormonprobléma is okozhat ilyet. Ennek érdemes utána hárni. Megijedni nem kell....vannak ilyen időszakok mindenki életében. Az elvárásokat nem kéne annyira komolyan venni....nem az a legfontosabb az életben. ☺
2018. márc. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segített!!:)
2018. márc. 31. 08:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül van itt nagy baj, szerintem csak tavaszi fáradtságról van szó. Probálj minnél több időt a szabad levegőn tölteni, az szerintem segíteni fog.
2018. márc. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván érdemes háziorvoshoz lemenni vele. Vérvételből pedig egy nap alatt kiderül hogy nem e valami vitamin hiányod van. Vagy valami más baj van e. Irtad van párod menzeszed meg kimaradt lehetsz terhes is?!? De a tünetek utalhatnak vashiányra is.

Nem értem még mindig hogy miért itteni véleményekre kell hagyatkozni.

2018. márc. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Makkegészséges vagyok, sportolok, jól kajálok, de a tél engem is padlóra tesz.

Engem a fényhiány visel meg, ez az állandó szürkeség, hideg. Pluszba bejött az idióta óraállítás.

Alig vonszolom magam.😭

2018. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy látom akkor nem vagyok egyedül a problémával.:D


Még egy kicsit várok akkor, meglátom hogy a friss levegő és sport segíteni fog-e, aztán ha nincs változás csináltatok egy vérképet.

A terhességre én is gondoltam, de az már azóta ki van zárva.:)

2018. márc. 31. 09:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy vitaminszinteket nem néznek egy sima vérképnél. Pedig az emberek többsége ilyenkorra már iszonyúan D-vitamin-hiányos.

Még a vasat is külön kell kérni, nincs benne a "teljes vérképben".

Szerintem kezdd el szedni ezeket (a vasat C-vitaminnal, mert az segíti a felszívódást), meg B-vitamin komplexet is lehet, abból valamelyik szintén jó fáradtság ellen, azt hiszem, a B1 vagy a B12.

Túladagolni ezeket nem igazán lehet, szóval ha esetleg nincs is hiányod belőlük, bajod nem lesz a pluszbeviteltől egy-két hónap alatt.

Ha meg nem leszel jobban, akkor tényleg menj el a házidokihoz, és kérd a vasat is, meg TSH-t.

2018. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Mindenképp háziorvoshoz felkeresését javaslom.

Leírásod alapján vashiányos vérszegénység a legvalószínűbb ok, ami fiatal nők esetében viszonylag gyakori. Egy egyszerű laborvizsgálatból elég sok mindent ki lehet deríteni.

2018. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!