Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napi 12 óra alvás is kevés?

Napi 12 óra alvás is kevés?

Figyelt kérdés

18F vagyok. Kb. 7.-es koromtól (13 voltam) egyszerűen sosem tudom magam kipihenni.


Hétvégente a 12 óra az "alap", ha a tanulás mellett belefér. Most, nyáron (érettségi után egyelőre nincs semmi dolgom) is 12 órákat alszok, de ez már engem zavar.. nem szoktam korán feküdni, de az se javítana (volt hogy próbáltam). A kipihentség jelei sem mutatkoznak, folyton fáradt is vagyok, vagy ha nem is tipikusan fáradt, de olyan semmilyen, nem kipihent.


Próbáltam, hogy 6-7-8-9 óra alvást lőttem be, aztán ébresztő. Ennek annyi hatása volt, hogy ébredés után 10 percig "hulla" voltam, de utána kb ugyanaz mint ha 12 óra lett volna. Volt viszont negatív hatása: két napnyi kevés alvás után náthás leszek. Kivéve, ha szedek c-vitamint, akkor szoktam bírni.


Volt viszont javulás is, mikor nagyon kipihent voltam:

1. Egyszer régebben voltam nagyon beteg, lázas voltam.

2. Idegen környezetben, pl. erdei sulik alkalmával.

3. Foghúzás utáni éjszaka, mikor fájdalomcsillapítót vettem be (ezt próbáltam, többször nem "hatott").


Még egy infó: nincs semmilyen "háttérbeli" betegségem egy ideje. Egy gócos fog volt, reménykedtem hogy ez az oka, de sajnos nem.


Bocsi a hosszú leírásért, és köszi ha végigolvastad. Ha valamilyen részlet van, ami segítene, megírom szívesen. Bármi tanács, javaslat, tapasztalat? Köszönöm előre is!



2017. aug. 4. 01:19
1 2
 1/16 anonim válasza:

12 óra elég kell hogy legyen, ha nem az, akkor szerintem más bajod van. Próbáld ki ezeket, nekem segítenek:


Feküdj le korán. Az éjfél előtti alvás számít igazán.

Kelj korán, és kezdd testmozgással a napot (én futni járok.)

Egyél rendszeresen, és egészségesen, ezt nem akarom részletezni, ha gondolod utánanézhetsz hogyan kell.


Ha ezeket követed, 8 óra alvás elég kell hogy legyen.

2017. aug. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Azt mondják hogy 10 óra is elég.
2017. aug. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Elsőre nem vagy véletlenül vas vagy más hiányos? Mert hiány betegségeknél, főleg ha az oxigén szállításához kell az a valami, akkor kialakulhat fáradtság és kedvtelenség. A sport segíthet ahogy más is írta. Kávét és energiaitalt inkább kerüld ha innál. Helyette próbálj meg este tejet inni, jól lakni hogy elnyomjon az álom tőle.
2017. aug. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Tej/teaivást próbáltam.. nos, az elvileg nyugtatótea annyira hatott, hogy alig tudtam elaludni, a tejnek meg szimplán nem éreztem a hatását.


Hiánybetegségek: voltam vérvételen, de semmi eltérés.


Táplálkozás: igyekszem nagyon egészségesen, ugyanis sportolok, amiből a maximumot szeretném kihozni. Ennek jelentős része a kaja. Emellett a vitamin/ásványi anyag sem maradhat el. Emiatt az energiaital nálam alapból kiesik, és kávét sem ittam még (az alkohol és a dohányzás sincs jelen az életemben).


Ez a korán kelés és testmozgás nálam kb kizárt :D ha nem alszom annyit, hogy magamtól keljek fel, akkor szinte azonnal visszaalszom, nem bírok egyszerűen felkelni :S ma is csak azért sikerült, mert keltettek, és nem hagyták hogy aludjak.


Nos, megpróbálok majd éjfél előtt lefeküdni minél hamarabb, aztán meglátjuk. Egyetemig ki kell találni valamit, ott azt hiszem kevés alvás lesz.. :D :/

2017. aug. 4. 11:19
 5/16 anonim válasza:
Vitaminhiány, a soraidból olvasva. Narancs, citrom, alma legyen mindig az asztalon. Friss levegő, hegyi séták.
2017. aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Friss levegő általában van :)

Vitamint viszek be kiegészítő formájában is, olyat, amiben egyszerűen szinte minden van.. ezen kívül minden nap eszek gyümölcsöt, zöldséget, egyikből sincs hiányom :S

2017. aug. 5. 18:19
 7/16 anonim ***** válasza:
Sok, nem normális ha állandóan ennyit bírsz aludni. A te korodban a 7-8 óra bőven elég kellene,hogy legyen.
2017. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7:

Igen, tudom, hogy nem normális, pont ezért írtam ki a kérdést :)

2017. aug. 7. 22:05
 9/16 feco8888 ***** válasza:

Ha még megnézed valamikor még ezt, amit most leírok kevesen ismerik és ellenzik mert akkor egészséges lennél,


C vitamin hiányod van, minél kevesebbet eszel belőle annál jobban üríti a szervezeted ( ---- mindössze 16% volt a vizeletben eltávozó !!C-vitamin===aszkorbinsav) amikor 12 grammot kapott egy személy egyszeri adagként.

2017. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 feco8888 ***** válasza:

ne napi többször vegyél be c-vitaminnt hanem egyszerre,mert ha elosztód akkor ki pisilód és akkor kevesebb a vitamin a szervezetedben!

Ha keresel a c-vitaminról híreket akkor tudod mit fogsz találni,veszélyes ,ártalmas lehet a megadozís baj van a fejekbe, azt szeretnék a tudatlanok,hogy te is tudatlan legyél

2017. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!