Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongástól, önértékelési...

Szorongástól, önértékelési zavartól más is szenved? Mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés

Szörnyű az egész. Nem tudok büszke lenni magamra, mert nagyon nem itt kéne tartanom 21 évesen. Annyi mindent szerettem volna az elmúlt 3 évben, de semmi sem jött össze belőle; és mindig azt érzem kezdek öreg lenni dolgokhoz. Meg kellett volna csináljam a felsőfokú angolt. Nincs rá pénz, amit szereztem, azt el kellett költeni másra. Év közben meg nem tudtam dolgozni suli mellett. Ja, és a diplomához még egy nyelvből kell majd nyelvvizsga.


Az emberi kapcsolataimmal is gondok vannak. Vannak barátaim, de nagyon kevesen és alig látom őket. :/ Az egyetemen pedig konkrétan egy barátnőm van.(Az nem számít, hogy kijövök másokkal is.) Első évben voltam egy baráti társaságban, de nekem többet jelentett ez az együtt ivásnál, és bár próbáltam a magánéleti gondjaim velük megbeszélni(nem is értem minek, borzalmasan szégyellem is magam emiatt) ezt nem fogadták jól, megmondták, hogy nem tudnak rá reagálni, szakemberrel beszéljek. Igazuk van, gáz voltam, és egyszerűen önszántamból leváltam tőlük.Hiába az én döntésem volt, szörnyű érzés hogy most már idegen vagyok számukra, de mit is mondhatnék, azóta se javult semmi, nekik terhes volt egy ilyen problémás alakkal lenni.Mondjuk szakemberhez menni se volt bátorságom azóta se, és pénzem sincs rá. Van 6 alkalmas iskolapszichológus, de van egy olyan érzésem, hogy ez kicsit kevés lenne nekem. A semminél persze ez is a jobb, de a bátorság hiányzik.


Természetesen párkapcsolatom se volt soha. Ezen nem filózom annyit, mint egy normális baráti társaság hiányán. Azok, akikkel jóban vagyok az egyetemen nem is gondolkodnak most kapcsolaton. Inkább fangirlködünk. XD De kéne, mert öregszem, és egyre ijesztőbb az egész. Mert mi van, ha 25 évesen találok valakit mondjuk munkahelyen, aztán 28 éves leszek és vége lesz, nincs kilátásban tehát család és csak egy kapcsolatom volt. Persze jó lenne, ha csak egy lenne, de az összejönne, mégsem vonz ez a fajta monogámia. Biztos az is baj, hogy demiszexuális vagyok. Nem tudok vonzódni senkihez érzelmi kötelék nélkül, és ez nem olyan, mint hogy a nőknek ez általanosságban normális, elég beszélgetnem egy olyan lánnyal, akinek tényleg kell a szex, csak épp tartja magát. Hát én nem fantáziálok senkiről, magamról meg pláne nem. Maximum elképzelt sztorikat amik szereplői mások (haverom szerint ez nem normális, de neki mindig volt kiről fantáziálni).A családomban a nők mind ilyenek, erősen hajolva az aszexualitás irányába. Szóval attól tartok, hogy egy idő után még a párommal se akarnám, ahogy ők sem. Ilyen terhet meg nem akarok másra akasztani.


Időm meg azért nincs sok dologra, mert kell a jó átlag, a tanulás, mert muszáj államin lenni. Pláne majd PhD-hoz amire kevés esélyt látok h felvegyenek, márpedig önköltségen az biztos nem fog menni, anélkül meg nehezebb pénzt keresni majd később.


Egy szó mind száz, mind ilyen dolgokon agyalok, és hogy nem jutok előrébb úgy sem, tiszta pangás az egész. Az egyetlen dolog ami örök az a lustaság meg az evés. 8 kilót híztam 3 év alatt. Undorító, ahogy nem jönnek rám a ruhák. Ehhez képest olyan rossz azt nézni (nem vagyok irigy), ahogy a legjobb barátnőm minden lehetőséget kihasznál, ki van virágozva, nagy szociális élet stb. De minek is akarnék ilyet, introvertált vagyok, sok extravertált, pörgős hét amiket ő szokott csinálni, kikészítene azt hiszem. Csak hát az antiszockodás nem visz előre. De itt nincs semmi, amit szívesen csinálnék. És olyan társaság sem, amiben szívesen lennék. Az elvárásaim is nagyok azt hiszem. A barátaim mérnökire, orvosire, jogra, pszichológiára járnak. Nem tudom, másokkal működne-e. Nincsenek jó tapasztalataim, meg az egom gondolom. De ezekért a kapcsolatokért nem is kell sokat tenni. Egyszerűen működnek.


És akkor felmerül a kérdés, hogy miért ne működne mással? Mert mondjuk van, aki mindent félre ért, és érzelmi intelligencia terén sem jeleskedik. Aki nem tud megérteni, nem akar elfogadni, azt én sem tudom. Csak annyi kéne, hogy ne kérdőjelezze meg bizonyos szokásaimat. Az introverzió már eleve furcsa. Talán amiatt szorongok annyira, mert túl sokaktól kaptam már meg, hogy antiszoc vagyok, ébredjek fel, stb. Ennyi kritika után meg persze biztos velem van a baj. Nem megyek mások után a magam ura vagyok. De zavar a véleményük. A barátaim szerint meg nem nekem kell megváltozni, a világ kegyetlen. De olyan kevésnek érzem magam hozzá. Túl érzelgős vagyok. Bár tehetnék valamit ellene...



2018. ápr. 2. 00:14
 1/1 anonim válasza:

Majdnem mintha saját magamat olvasnám. Én szakdolgozat-leadás előtt hagytam ott az egyetemet, azóta árufeltöltőként dolgozom (mezei érettségivel, egy hónapos aktív keresés után, máshová nem vettek fel, hiába van középfokú nyelvvizsgám). Önbizalmam nuku, ebből kifolyólag a magánéletem is katasztrofális. Nekem ugyan volt egy egyéves kapcsolatom, mindenesetre sikerült teljesen kiábrándulnom az ellenkező nemből. Hetero lévén a lányok nem jöhetnek szóba, pedig érzelmi téren lehet jobban járnék, de ha egyszer nem tudok hozzájuk "úgy" vonzódni... Egyetlen egy barátnőm van, én is csak ritkán látom őt. Haveri köröm ugyan nekem is akad, de velük is jó ha évente egyszer összefutok.


Szeptembertől szeretném ugyan folytatni a továbbtanulást, ezúttal másik szakirányon, bár ez sem az, amit igazán csinálni szeretnék (rajzolás, csak hát ebből nem egyszerű megélni, meg aztán momentán nem is vagyok olyan szinten).


Ennek tetejében, a családommal sem túl fényes a viszonyom, alig várják, hogy végre önálló legyek és elköltözzek itthonról. Mellesleg, ezzel nincsenek egyedül, csakhogy momentán ez lehetetlen számomra, lévén, se félretett pénzem, se normális állásom... Az árufeltöltőt azért nem sorolom ide, mert csak ideiglenesen vállaltam el, ha találok jobbat, rögvest pattanok.


Szexuális életem, mint olyan, gyakorlatilag nem létezik. Önkielégíteni nem szoktam (undorodom attól, hogy ott lent megérintsem magam), bár fantáziálni aktívan fantáziálok egy fiktív karakterről, akibe sikerült belehabarodnom. Persze, könnyen lehet, hogy inkább csak egyfajta bizarr rajongás ez, mintsem egyoldalú szerelem, mégis megesik, hogy könnyekben török ki, amiért ő és én sosem lehetünk egymáséi. Azóta tart a dolog, amióta az exem otthagyott, ennek idén lesz három éve, tehát nem puszta múló "hóbortról" beszélünk. Egyébiránt, (szexuális) vonzalmat én is csak azok iránt vagyok képes érezni, akiket szeretek/ismerek (igen, ez még a kitalált szereplőre is érvényes, igyekeztem/igyekszem őt a filmben látottak, valamint a fantáziáim alapján minél inkább megismerni).


A családom aszexuálisnak tart, pedig ha valakit képes vagyok megszeretni, akkor igenis érdekel a szexualitás. Azonban tény és való, hogy számomra a szex, illetve a saját nemiségem megélése, mint olyan, sokad rangú tényező az életemben.


Az én fejemben is megfordult, hogy szakemberhez forduljak segítségért, kérdés, hogy egy random pszichológus/pszichiáter mennyiben tudna valós segítséget nyújtani, azon kívül persze, hogy figyelmesen végighallgat szűk egy órán keresztül, majd beszedi a pénzt. 8000-10000 Ft-okat nem szívesen perkálnék pusztán azért, hogy lelki szemetesládának használjak egy embert.


Summa-summárum, én kész csődtömegnek érzem magamat, ha nem lenne az a néhány ember, aki még hellyel-közzel el bírna viselni, illetve nem menekülhetnék egy-egy nap után a fantáziáimba/alkotásaimba, szerintem már rég feladtam volna... :/


Szeretnék saját családot, gyerekeket, egy társat, aki szeret s elfogad (ergo nem csupán holmi eldobható "dugópajtiként", azaz használati tárgyként tekint rám), szeretnék grafikusként dolgozni, vagy legalábbis valami elfogadhatóbb (pl. irodai) munkát végezni, kérdés csak az, hogyan érhetném el ezeket, illetve lenne-e értelme ezen célokért küzdeni?

2018. ápr. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!