Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért alszom mindíg? Hogyan...

Miért alszom mindíg? Hogyan lehet segíteni hogy újra normális legyek?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 hétben minden napomat átalszom szinte amikor itthon vagyok. 17 éves vagyok, gimnáziumba járok, olyan negyed 4 körül érek haza, ebédelek és utána rögtön aludni megyek,pedig néha nem is vagyok fáradt,de egyszerűen nincsen máshoz kedvem. Azt hiszem depressziós vagyok, de nem tudom hogyan lábaljak ki belőle. Próbáltam napirendet csinálni, hogy tudjam meddig kell fent lennem, de valahogy mindig a végén az alvásnál kötöttem ki, nem működött. Nem nagyon tudok senkivel beszélni erről aki fontos nekem, mert nem nagyon vesznek komolyan, mert nem látják rajtam, hogy rosszul lennék,szóval magamnak kell valahogy kilábalni ebből. Van valakinek valami tanácsa, ami segíthet jobban lennem, hogy újra legyen kedvem más dolgokat is csinálni alváson kívül?
2018. márc. 9. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hiszem depressziós vagyok, de nem tudom hogyan lábaljak ki belőle. " Mondjuk kezd ott, hogy nem diagnosztizálod magad. az emberek olyan könnyen rámondják mindenre hogy "depressziós vagyok"


Lehet szervi oka annak amit magadon tapasztalsz, lehet sima tavaszi fáradság, egyszerű vitaminhiány, pajzsmirigyprobléma...- és még kismillió fizikai oka lehet.

2018. márc. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2018. márc. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2018. márc. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz
2018. márc. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először rá kéne jönnöd, hogy mi miatt vagy lehangolt; különben nehéz ezen segíteni. Egyébként alszol eleget (vagy délután alszol, de éjszaka mondjuk fenn vagy), rendesen eszel, szoktál koffeint fogyasztani/inni/füvezni/bármilyen drogot használni rendszeresen? Ezek mind nagyban befolyásolhatják a hangulatod.

Előtte volt kedved/motivációd csinálni a dolgokat? Vannak amúgy céljaid? Próbáld ezt átgondolni, és ebből erőt meríteni, tudatosítani magadban, hogy mit miért csinálsz, és nem csak "megszokásból" tenni a dolgod.

Esetleg történt valami változás a környezetedben,életmódódban, ami ezt kiválthatta? Van valami lelki probléma, ami bánt vagy van olyan kapcsolatod, amivel nem vagy elégedett?

Amúgy vicces, mert velem is ez volt az utóbbi pár hétben...bár nagyjából tudom, hogy mik a kiváltó okok. Megoldani mondjuk még nem sikerült, de már megvan a szándék. :D Egy barátnőm mondott amúgy egy (szerintem) hasznos dolgot; ne írj "napirendet", hanem csak egy valamit írj le, amit mindenképp meg fogsz aznap délután csinálni (nem kell, hogy nagy dolog legyen).

2018. márc. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!