Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mért fázok meg akkor is, ha...

Mért fázok meg akkor is, ha nagyon melegben (mint a mai napon) iszok 1-2 korty hideg folyadékot? Régen nem volt ilyen baj.25 éves férfi vagyok.

Figyelt kérdés

pedig óvatosan iszom.számban tartom 2-3 másodpercig utána nyelem le.mégis tüsszentek 1-2 óra mulva,és kapar a torkom.

ja és mandulám van.szerintetek mi a baj?


2010. jún. 11. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha más, kézzel foghatóbb oka nincs, akkor én immunrendszeri gyengeségre gyanakszom, legalábbis saját tapasztalat alapján. Az immunrendszer szoros összefüggésben van a központi idegrendszerrel, és ha tartósan vagy átmenetileg megrendül vagy megdől a lelki egyensúlyod, a magabiztosságod, az hamar meglátszik az immunrendszer legyengülésén. És ha az immunrendszer gyenge, akkor az ilyen típusú irritációkkal, mint amit a hideg étel-ital jelent, nem tud megfelelően megbirkózni.


A legtöbb ilyen megmagyarázhatatlan tünetnek lelki oka van; még akkor is lehet, ha ez benned nem tudatosul. Persze konkrétan nem tudhatom, hogy mi a baj, csak gondolatébresztésnek szántam ezt. De az a tapasztalatom, hogy sok embernél bevált.

2010. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok most, pedig eddig sosem volt ilyen bajom az elmúlt években.


Este nem bírok aludni (29 fok) csak ruha nélkül. Aztán hajnalban mindig felébredek arra, hogy fázom! Megnézem 27 fok akkor is van még.

De komolyan annyira fázom, hogy be kell takarózzak a rendes meleg paplannal. Múltkor elgondolkodtam, hogy kellene felvenni zoknit mert majd le fagytam. De mondom nem veszek magamra annyi mindent mint valami köcs.ög :DDD


Tegnap gondoltam készítek már jégkockát.

Most alig ittam pár pohár italt ma erre fáj a torkom. Alig bírok megszólalni olyan érces, vékony hangom lett, hogy nem igaz.


Jó, hogy jön a hétvége mert ez nem állapot.



Szerintem ez a hülye időjárás okozza, nálunk pl. pár hete még fűteni kellett erőteljesen.

Gondolom most nehezebben szokjuk meg.


Engem a hányinger is kerülget állandóan.


Egyébként én sokszor fázom ha melegem van. Gyerekkorom óta így van, néha ha nagyon melegem van kiráz a hideg és pár másodpercre libabőrös leszek :)



Szerintem inkább igyál kevésbé hideg italokat még egy ideig.

Vagy ha a torkoddal van főleg probléma akkor kicsit később igyál utána meleget is.


Állítólag a meleg tea a legjobb ilyenkor nem pedig a hideg innivalók. Nem tudom én azt iszom ami van itthon :)



Amúgy valóban lehet immunrendszer gyengeség is, szedj valami multivitamint vagy immunerősítő cseppeket.

Ha komolyabbra fordul vagy lesznek más tünetek is akkor pedig orvos.

2010. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"én sokszor fázom ha melegem van"

Ezt jelölhetném irodalmi Nobel-díjra?

2010. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21:35 amire csak akarod.
2010. jún. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!