Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok rosszul, ha...

Miért vagyok rosszul, ha korán kell kelnem?

Figyelt kérdés
A korán az nálam azt jelenti, hogy 10 óra előtt. Ha 10 óra előtt kell felkelnem akkor oda az egész napom, szédülök, ég a gyomrom, semmi etvagyam, persze próbálok enni, de volt, hogy ki is hánytam, sokat öklendezek, ráz a hideg, undorító a szájízem. Most már, ideges is vagyok es a sírás kerulget folyamatosan, mert mióta az eszemet tudom ez megy és régen mindig megkaptam, hogy iskolaundor meg hisztis vagyok, meg jaj egy kis almosság miatt ezt csinálni. Senki nember hiszi el/érti meg, hogy rosszul vagyok. Már dolgozok, szeretem a munkahelyem és ha délutános vagyok akkor jól vagyok, pörgök, de a délelőtt az valami pokol, amiatt amit leírtam. Viszont ha sokáig aludhatok akkor mintha egy teljesen mas ember lennék. Nem a kialvatlansag miatt van, mert mindegy, hogy 6-8-10-12 órát alszok, ha korán kell kelnem ez megy. Azt is észrevettem, hogy délelőtt pár óra alvás is elég, hogy jó legyen a kozerzetem. Éjjel meg 10 se. Mi lehet ez?
2018. ápr. 27. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt csak az értheti meg, aki ugyanígy van vele. Nekem is rémem a korán kelés, bár nálam ennyire nem extrémek az időpontok. De nagyon szeretek legalább 7-ig aludni. (Az se érdekel, ha éjfélkor fekszek le és felkelek vagy 2-3x) Sokkal jobban vagyok, mintha 10-től aludnék megszakítás nélkül fél 6-ig. (2 gyerekem van, úgyhogy azt hiszem van viszonyítási alapom... de korábban 3 műszakoltam)

Amúgy délelőttös héten nagyon korán keltem és hiába feküdtem le este 7-kor, könnyezett a szemem, szédültem, minden bajom volt. Tiniként ez amúgy nekem is 9-10 óra volt, akkor is rosszul voltam, ha 8-kor keltem.

Viszont valamennyit lehet alakítani rajta, de csak apránként, hogy elkerült a rosszulléteket. Ha eddig felkeltél fél 11-kor, akkor megpróbálhatod, hogy 1-2 hétig nagyon max 10-ig alszol, aztán 1-2 hétig fél 10-ig és így tovább. De lesz az a pont, amihez már nem vagy csak nagyon nehezen tudsz alkalmazkodni, szerintem hülyeség, hogy bármihez hozzá lehet szokni. Én a 4 órás keléshez 1 évig se tudtam úgy se, hogy heti 5 nap keltem akkor (3 műszakról állandó délelőttre) és úgy se, hogy minden egyes nap korán kelek, 1. babám volt koránkelő, szóval nem volt bűnözés meg tovább alvás sose, akkor se tudtam hozzászokni. De hálistennek elkezdett tovább aludni, fél 7 - 7 órával már tökéletesen megvagyok. (A kicsi is alszik eddig csak éjszaka kel, de mint írtam, ez engem nem zavar..)

2018. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja amúgy fogalmam sincs mi az oka, de az se mindegy mekkora különbség van nálad, ha 10 óra helyett már 6-kor fel kell kelned, akkor nyilván szokatlan a szervezetednek, ha ráálltál a 10 órai kelésre.
2018. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En is igy voltam mindig, csak en kb 7 orakor birok baj nelkul kelni. Soha nem ertett meg senki, mindenki szerint ezt csak en talaltam ki.
2018. ápr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Érdekes,én pont fordítva vagyok ezzel. Ha nem kelek fel koràn, akkor szinte depressziós leszek. Szédelgek és semmi értelmes gondolatom nincs. Eddig állandó éjszakában dolgoztam, alvásra nem sok idő jutott, mert reggel hazaèrkezés után én vittem oviba a kislànyom és délután én mentem érte. Persze közben még bevásárolni, főzni mosni stb. is kellett. A nappali alvàs semmit nem használt.
2018. júl. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!