Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Büdös a fejem! HELP?

Büdös a fejem! HELP?

Figyelt kérdés

Elég kínosnak érzem ezt az egészet,főleg hogy lány vagyok. Remélem tud valaki segíteni, tanácsot adni.

"Te hogy szagolod meg a fejedet?" Sehogy, de időnként "megcsap", érzem, hogy valami szag fentről jön. Ezt a szagot nem is tudom mihez hasonlítsam, pálott zsíros fejszag vagy ázott kutya szaghoz tudnám hasonlítani.

Ha megmosom a hajam is érzem. Hajszárítás közben megcsap a sampon illat mögül jövő fura szag. Hajmosás után enyhe, alig érzem majd a következő hajmosáshoz közeledve egyre erősebb ez a szag.

Ha hagyom, hogy elég zsíros legyen a hajam (ami kb csak betegségek alatt otthon fordul elő, ügyelek azért a higiéniára), akkor nagyon érzem.

A samponom finom illatú, 2x mosom meg vele a hajam, és második mosásra már igyekszek egyre tovább fent hagyni, hogy semlegesítse vagy átvegye a fejem az illatot, de ez sem segített. Próbáltam illóolajokat rakni a samponhoz, levendula, stb de elsősorban teafaolajat, mert gombaölő, fertőtlenítő hatású. Hajmosás után megőrültem, olyan erős illóolaj szagom volt, de másnapra megint éreztem ezt a fejszagot. Próbáltam azt is, hogy kókuszolajba tettem teafa, levendula menta keveréket, amit rajtahagytam a fejemen pár órát majd egész éjszaka, mosás után ugyanaz, kellemetlenül erős illóolaj illat majd másnap már megint fejszag. Minden hajmosás után párnahuzatot cserélek, kimosom a fésűt, nehogy attól vegye át a fejem a szagot, de ez sem vált be.

Ha ezt én csak úgy érzem, akkor az emberek hogy érezhetik? Még senki nem tett megjegyzést, hogy "valami gáz van", de igyekszek mindenkivel tartani a 3lépés távolságot. Reggel mosom már direkt a hajam, mert akkor egésznap sampon illatú, de mögüle enyhén kijön az a fura szag, de legalább csak enyhén. Ha gyakrabban mostam meg a hajam, alkalmazkodott hozzá, hamarabb kezdett el erősödni a szag, nem állt meg azon a szinten a szag, mint ha ugyanúgy másnapos hajam csak ritkábban mosva.

Próbáltam azt is, hogy fejemre fújtam parfümöt, de a parfümön is átütött az a szag.

Nagyon elkeseredett vagyok, már társaságba is alig megyek, csak ha indulás előtt van lehetőségem hajat mosni.



2018. máj. 1. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Milyen fajta sampont használsz?

2.hánynaponta mosol hajat?

3. Börgyógyásznál érdeklődj ő valszeg többet tud mondani mint mi.

2018. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg anyádék, hogy ők érzik-e. Mert ha nem akkor lehet hogy csak beképzeled.
2018. máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 természetes, natúr sampont használok, de nem SLS menteset, amúgy minden mentes (szilikon, parabén, paraffin).

3-4naponta szoktam megmosni.

Hogy a bőrgyógyász miért nem jutott eszembe! Pedig a fejbőr is bőr, vagyis foglalkozik vele. Köszönöm, hogy mondtad, a napokban be is jelentkezek. :D Hajgyógyászakat próbáltam keresni, de utána olvasás után kb mindenki azt írta, hogy mindegyik a drága általa promózott sz*rt sózta csak rá, de javulás nem volt, ezért nem mentem el.

2018. máj. 1. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálam volt zsíros (büdös)fej szindróma, a stressz miatt. Munkahelyet váltottam, amíg tartott a beilleszkedés 2-3 hétig tartott, aztán magától elmúlt.

Itt bővebben olvashatsz róla:


[link]

2018. máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 nagyon köszönöm ezt a cikket!
2018. máj. 1. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!