Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudnék ez ellen tenni valamit?

Tudnék ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés

Üdv.

Az a helyzet hogy nagyon kellemetlen lábszagom van, hamarosan új iskola, kollégium, és nem szeretnék úgy oda menni hogy kellemetlen lábszagom van.

Iskolába ugye elmegyek ott vagyok naponta 6-7 órát, és egyszerűen nagyon kellemetlen lábszagom van.

Sok cipőm volt már, mindegyikbe ez a helyzet.

Szeptemberig meglehet ezt szüntetni, mert nem akarok beégni a szobatársaim előtt ezzel az ügyben. Eléggé zavar is, hogy lehetne ezt megoldani hogy szeptemberre teljesen eltűnjön ez a kellemetlen lábszag?



2018. máj. 11. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szandálban is ez a helyzet?

Max. vigyél magaddal váltó zoknikat...

2018. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szandálban jobb a helyzet.

A terv az hogy suli után majd mindig megmosom a lábam, de félek hogy kinevetnek..

2018. máj. 11. 21:02
 3/14 anonim ***** válasza:

6 évig voltam kois

nem olyan ciki


ha annyira zavar láb izzadásra vehetsz sprayt, meg ha a cipődbe szorsz szódabikarbónát ha minden igaz az elveszi a lábszagot

2018. máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Esetleg egy olyan trükk amivel el lehet ezt tüntetni szeptemberig? Vagy olyan nincs?

Amúgy köszi a válaszokat :)

2018. máj. 11. 21:18
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban vannak lábszagűző spray-k, cipőhöz is, lábhoz is. Egyébként bőrgyógyászt lenne érdemes megkeresned, mert a túlzott lábszag oka lehet rendellenesség, akár lábgomba is.
2018. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
attól lehet hogy izzad a lábad (mint előttem is mondták lehet betegség is, de maradjunk a normálnál) ha csak ennyi a baj akkor jó a spray és a szódabikarbóna, továbbá ha hintőporozod a lábad az is egy megoldás :) ha kezelgeted nincs vele gond, ha szeptemberbe is kell ugyan úgy csinálni nincs vele gond, legalább igényesnek mondanak
2018. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"A terv az hogy suli után majd mindig megmosom a lábam, de félek hogy kinevetnek.."


Mondd meg nekik, hogy (ne nevessenek-ezt nem kell feltétlenül mondanod, a szövegkörnyezetből tudni fogják, hogy a lábmosásra érted;) ez szükséges, ha nem akarják a lábadat szagolni.


De az is lehet, hogy alábecsülöd a szobatársaidat; és nem fognak kinevetni.


Amúgy a cipőbe van ilyen kimondottan erre való spré. De bármivel ne fújkáld, mert előfordulhat, hogy pl valamelyik parfüm , dezodor , légfrissítő fölerősíti a szagot. Szal erre kimondottan ilyen cipősprét használj. Ja és az nem a lábra van, amiről én hallottam; hanem amikor nincs rajtad a cipő, azzal befújod vele. Lehet, hogy kimondottan lábra is van. Vagy akár nemtom, lehet, hogy létezik törlőkendő is, amivel áttörlöd a lábadat. Mert pl ha hideg van kint, nem biztos, hogy díjaznák a szellőztetést a szobatársaid.

2018. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

*Ja meg esetleg vannak ilyenek, hogy bríz vantács minispray; na, ilyen légfrissítőkkel esetleg próbálkozhatsz;

ezekben nem tudom, milyen anyagok vannak.

2018. máj. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak kinevetni, Mindenkinek van lábszaga, Nekem is az, gyakori láb mosás, Ecetes víz is jó, váltó zoknik, váltó cipők, de ha lehet szellőző cipőt, az ilyen Kínai cipők tényleg okoznak lábszagot! 24/F
2018. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja és Sprayk...
2018. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!