Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vesekővem van és azt hallottam...

Vesekővem van és azt hallottam, hogy az segít ha egyszere megiszol másfél litert. Én megittam, de mindjárt hányok és nagyon szédülök még felállni sem tudok. Tudom, hogy hülye voltam, de mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 01:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Pedig ez igaz, a legjobb rá sört inni, legalább 2dobozzal (1liter) és azért sört mert az vízhajtó. sokáig visszatartani a vizeletet, aztán nagyon erősen kinyomni.

Így esélyes, hogy kijön a vesekő, de ha túl nagy, akkor csak a műtét marad :(

2010. jún. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mekkora a vesekő? Ha nagy, akkor nem szabad túl sokat inni, mert ha megindul, beszorulhat.

De szerintem ha túl nagy lenne, elküldtek volna ultrahangos kőtörésre.

Ha nem nagy, vagy ha már összetörték, akkor pedig tényleg inni kell mint a gödény, nem 1,5-et, hanem 3-at is naponta, de pár napig akár még többet is, és nem lesz kellemes, de előbb megszülöd, mintha nem innál.

Apám Aloe Vera gélt ivott és viszonylag kevés fájdalommal megúszta a szülést. De neki összetörték előtte.

2010. jún. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik haverom faterjának meg amikor volt, akkor azt mondta neki a doki, hogy a buszon utazzon hátul. De hajthatatlan volt az ürge, hogy ő bizony nem utazik hátul. Mikor a doki már többször is említette, hogy hátul jó utaznia, hogy a rázkódás könnyebben megindítsa, akkor mondta el, hogy ő a buszsofőr...
2010. jún. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni, de napok is beletelhetnek, mire kijön a kő. És a doki a fiamnak is sört javasolt, a vizhajtás miatt. Szerintem inkább folyamatosan igyál amennyit csak birsz, de nem egyszerre 1,5 litert. Lehet, hogy ezt javasolja valaki, de ennyi folyadéktól egyszerre nem csoda ha rosszul vagy.
2010. jún. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Zsurló teát kell kortyolgatni, melegvízben ülni közben.A vízbe is tehetsz zsurló teát.Ez oldja is a követ.
2010. jún. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem szabad egyszerre sokat inni, folyamatosan kell elossztva egész napra!

2010. jún. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én sokat iszom, de 18 év alatt még nem jött ki... pedig még gyógyszert is szedtem rá.
2010. jún. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy folyadéklökés. Hátha sikerül kimosni a követ. De nem éppen egyszerre kell meginni a másfél litert, hogy hányingered legyen. És utána a legjobb lépcsőzni.

Ez kis köveknél szokott eredményes lenni.

2010. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!