Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges, hogy nem a teljes...

Lehetséges, hogy nem a teljes munkaidőre születtem?

Figyelt kérdés
Folyton fáradt vagyok, kimerült, nem is alszom jól. Úgy érzem hogy túl sok az a heti 40 óra munka és nem az én szervezetemnek lett kitalálva. Szerintetek ez lehetséges? Hogy valaki jobban viseli mint más? Én csak azt érzem, hogy lassan de biztosan haldoklom, semmi más értelme nincs így az életemnek. Ez lenne az a jó élet ami kell nekünk emberekbek?
2018. jún. 19. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lehet, hogy inkább arról van szó, nem a helyeden vagy - tudnál más munkát találni?
2018. jún. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem is az a gond, hogy szar munkád van
2018. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez eddig ami legmegfelelőbb mint képességeimnek, mint természetemnek, egyéniséenek.


Már késő lenne nekifogni mást tanulni, ugyanis már így is öt éver tanultam ezt a szakmám. Nem a szakmámmal van a baj, hiszen azt szeretném, hanem a munkamennyiséggel, stresszel stb. Nagyok az elvárások manapság, nem lehet csak úgy eldolgozgatni kellemesen, a főnők látni akarja, hogy utolsó lélegzetvételünkig teperünk.


Így manapság egy jó munka sem a szórakozásról szól hanem a hajtásról, célkitűzések teljesítéséről és határidőkről. Nincs olyan hogy megfelelő vagy jó munka. Egy kutya az összes.

2018. jún. 19. 09:32
 4/12 anonim ***** válasza:
nem is a szakmáddal lehet a gond, inkább a munkahellyel, a légkörrel, a fönivel, a kollégákkal. Vannak lehúzó körülmények, amelyek viszik az energiát - ettől lehetsz kimerült. Ha az ember azt csinálja ,ami érdekli, amihez ért és úgy teheti ahogy az a legjobb, NEM FÁRASZTÓ! még napi 16 órában sem - és nyugodtan alszik az ember és kipiheni magát.
2018. jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én elgondolkodnék azon, hogy lehet nem a megfelelő jellegű, típusú munkát végzed. Amúgy lehet 4, 6 órában is dolgozni, nyilván arányosan kevesebb fizetésért, és akkor marad időd másra.
2018. jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4


Én ezzel amit leírtál nem tudok egyetérteni mert szerintem nem normális, inkább már megszállottság kategória amikor az embert semmi nem érdekli csak egy dolog.


Engem például nagyon sok minden érdekel de egyik sem annyira, hogy egyvégbe azzal foglalkozzak. Szerintem ez beteges is ha valaki ebben leli örömét, bármennyire is azt hirdetik, hogy a munka nemesít.


Nem is a légkör, nem is a kollégák hanem maga az életstílus, program, beosztás stb ami szerintem kifacsar. Úgy érzem benne vagyok egy mókuskerékben amiből nem lehet szabadulni és csak teperni kell, hogy meglegyenek az alapszükségletek. Nem azt mondom, hogy tudok mást megoldást de attól meg hadd be kelljen mosolyogva ledolgoznom életem javát. Belegondolni is rémisztő, hogy csak ennyi van egy életben benne, hogy szinte folyamatosan a munkahelyen vagyunk, csakhogy cserébe legyen mit ennünk innunk és legyen hol aludnunk. Olyan rabszolgaság érzése van az egésznek. Hiszen annó is lehettek emberek akik azerettek evezni, köveket emelni és szórakozásnak foghatták fel a kényszermunkát, bár meglehetősen kisebbségben voltak. Akárcsak ma a boldog beosztottak.

2018. jún. 19. 13:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is így érzem, és szerintem sokan mások is, csak egy részük elnyomja magában ezeket a gondolatokat, mert ha a felszínre tönre, mindenki mélydepressziós lenne.
2018. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7


De ha elnyomod az nem még rosszabb?

Fogalmam nincs hogy tudnak így élni az emberek. Élet nélküli életet élnek és nem tesznek fel kérdéseket, hogy miért hanem csak csinálják.

2018. jún. 20. 09:08
 9/12 anonim válasza:
Nagyon érdekes kérdés, remélem hozzá tudok tenni annyit, ami a hasznodra is válik kérdező. Jelenleg én is alkalmazottként dolgozok, teljes munkaidőben és az érzés3m nagyon hasonló, talán csak a magas fizetésem miatt nem váltottam még. Én úgy érzem, számomra a részmunkaidő sem oldaná meg teljesen ezt a problematikát, azonban ha beindulna a közösen tervezett családi vállalkozásunk, abban bízom, hogy az megoldaná. Sokkal több munka lenne vele, de egy olyan dolgot csinálnék, amivel már évek óta hobbiszinten is űzök, ezáltal nem érzem ezt olyan fárasztónak, még ha időigényes is. Apropó, idő, vállalkozóként azt is magadnak osztod be, nincs megmondva mások által, ami abszolút szabadságérzetet ad, nem érzed úgy, hogy egy mindennapi mókuskerékben lennél. Szóval szerintem nálad az a probléma, hogy hamarabb belefásulsz a monoton hétköznapokba, ezért vagy azt ajánlom, hogy vállalkozz, ha van rá lehetőséged, ha pedig nincs, akkor a munkádat tedd változatossá, például keress olyan állást, ami utazással, esetleg több emberi interakcióval jár.
2018. jún. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot.

Hát lehet más lenne a hozáállásom ha saját magamnak dolgoznék ám rengeteg a kockázat és eddig ahány üzletembert megismertem mind idegbeteg volt. Gondolom a stressz kikészítette őket, vagy vmi ilyesmi.

Az üzleti élet elég komoly csatatér, érdekek ütköznek meg gyakran semmilyen eszköztől nem riadnak vissza, hogy érdekeiket érvényesítsék. Ezert is nem vonz annyira az üzlet.

2018. jún. 22. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!