Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rosszul vagyok ha korán kell...

Rosszul vagyok ha korán kell kelnem. Nem lehet így élni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha nem aludhatok minimum 10-ig akkor rosszul vagyok. Nem álmos vagyok, hanem kegyetlen rosszul. Ég és fáj a gyomrom, közben állandóan korog, szörnyű hányingerem van, öklendezek, ráz a hideg, hőemelkedesem/lázam van. Olyan szintű undort érzek akkor is ha meghallom azt a szót, hogy reggel, hogy azt elmondani nem lehet. Délutánra picit jobb szokott lenni, de csak egy kicsivel. Ha 10-ig alszok, mintha egy teljesen más ember lennék. Jól erzem magam, csinálom a dolgom, pörgök, tök jó. Az alvás idotartama ezt nem befolyasolja. Ha éjjel alszok 10 órát, de korán kelek akkor is rosszul vagyok, viszont ha délelőtt alszok 3-4 órát maximum álmos vagyok, de semmi mas bajom. Más nem vált ki ilyen rosszulletet csak a reggeli kelés. De ez így nem élet. Állandó délutános vagyok jelenleg (14-22), mivel délelőtt alszok semmire nincs időm. Én is szeretném letudni a munkát délelőtt és szeretném ha a délután vagy legalább az este szabad lenne. Én fel akarok kelni normális időben, mert így nincs életem. Sokat dolgoztam délelőtt, de nem bírta a szervezetem majd bele pusztultam és egy év után feladtam. 25 éves vagyok. Mióta az eszemet tudom ilyen vagyok.
2018. jún. 25. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is ne tudatosítsd magadban, hogy nem tudsz korán felkelni! A legjobb megoldás az lenne, ha nagyjából mindig ugyanabban az időpontban feküdnél le, annyi változtatással hogy fokozatosan egyre korábbra állítod az ébresztőt (kezdetben akár 5 perc is elég). Az is fontos nagyon, hogy eleget aludj, tehát úgy kalkulálj, hogy még ha korábban is fogsz kelni, kipihent légy! Ez egy nagyon rossz szokás, amit egy kis kitartással le lehet küzdeni. :)
2018. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:

Hú hát ez nehéz kérdés. Én is így vagyok, nekem a 8-9 órás kelés ideális, annál korábban ugyanígy fáj a gyomrom, szédülök, stb. Mióta az eszemet tudom, korán kellett kelnem, oviba 5-kor, suliba 7-kor, gimibe újra 5-kor és egyetemre volt hogy 4-kor amikor délelőtt dolgoztam. 10 előtt azt sem tudom hogy ki vagyok de éjfélig simán tudok dolgozni. Ez van, van aki ilyen típus. Ha mákja van az embernek akkor sikrül olyan munkahelyet találni, ahol kelhet később, nekem is olyan van szerencsére de diákként mindnféle műszakban dolgoztam és mellette óráim is voltak, tehát volt hogy egy héten 3 éjszaka aludtam, a többi napon meg 2-3 órát ha épp megtehettem.

Nagyjából hány óra az alvásigényed? mennyi idő alatt érsz be a munkahelyedre? Mert ha felkelsz 10-kor akkor egyig van 3 órád, 22 után pedig ha van pl. teszkó a közelben, elmehetsz boltba és még sorban sem kell állnod. Lefekszel hajnal 2kor, simán megvan a 8 óra alvásod és meló után megint volt 4 óra szabadidőd.

(nekem ilyen volt a délutános időszak csak 8 órás keléssel és éjféls fekvéssel)

2018. jún. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha aludnod kell 10-ig, de meg tudod oldani a munkádtól, örülj s aludj :) Miért ne lehetne életed? Ha későn kelsz, akkor későn tudsz feküdni, ugyanannyit alszol, mint más, épp csak máshol van a szabadidőd, de a délutános műszak miatt eleve tolódnak a dolgok. Kicsit problémás lehet itt-ott, ha máskor élsz, mint tipikusan az emberek, de azért nem tűnik olyan vészesnek. Ha reggel tudnál kelni, akkor a késő estéd esne ki, de ezzel nem vesztesz időt... (Bár valahol értem, én sem élek a kései kelés miatt, de csak mert nem használom ki jól az éjszakát, illetve mert nekem túl fontos a napfény és ezt rontom el a nekem nem is megfelelő idejű alvással. De neked a mostani a természetes ritmus, így egyszerűen az éjszakával kell valamit kezdened, neked akkor van időd.)
2018. jún. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ezt a kerdest mintha en irtam volna.. Nekem is szornyu hanyingerem van mikor koran kell kelnem, de en mar eszrevettem hogy csak akkor jon elo ha tudom hogy mennem kell vmi stresszes helyre.. Egyebkent ha korabban fekszem le es ugyanabban az idopontokban az sokat segit
2018. jún. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs ezzel, a párom is ilyen.


10-ig a világát nem tudja, de még éjfélkor is gyártja az új ötleteket a projekthez.


Ha megteheted, hogy délután dolgozz, hajrá.


Én délelőtt vagyok aktív, akkor pörög az agyam, a párom akkor még tök zombi. :)

2018. jún. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!