Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ki az aki nagyon nehezen...

Ki az aki nagyon nehezen viseli ha keveset aludt? Hogy bírjátok ki így a munkát? Mit dolgoztok? Milyen munka lenne jó?

Figyelt kérdés

2018. júl. 17. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Én még nem dolgozom, vagyis csak diákmunkákat, egyetemre járok. De mindig is olyan voltam, akit nagyon megvisel, ha nem alszik eleget. Nálam kell a 8 óra alvás, különben egyszerűen nem tudok napközben funkcionálni. Ezzel már rengeteg problémám volt, főleg mivel az "egyetemista életvitel" kb. megkövetelné, hogy éjszaka legyen az ember aktív, hiszen ha egész nap órái vannak, szakmai gyakorlata, akkor utána este tud csak tanulni, éjszaka ér rá mindenki, hogy a csoportos projektekről értekezzünk skype-on stb., viszont ha én 6-kor kelek, akkor este 10-kor le kell feküdnöm aludni. Kellemetlen, de ez van.
2018. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én pl. itthon dolgozom. Így szerencsére viszonylag a saját ritmusom szerint tudom beosztani, persze ha bejön valami sürgős, határidős, akkor van, hogy este is dolgozom. Amikor még diák voltam, akkor kb. úgy 10 óráig nem igazán voltam ébren, kivéve, ha vizsga volt, de akkor meg a drukk (nagyon lámpalázas típus vagyok), az adrenalin felpörgetett.
2018. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én. De a gyerek mellett nem sok mozgástér van. Igyekszem pár dolgot a kezébe nyomni, amíg ebredezem. Néha nem tudom, hogy fogok függőlegesbe kerülni.
2018. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az emberek nagy részét megviseli, ha keveset alszik, és megéri alvásba fektetni, mert megtérül. Én például, ha rendszeresen keveset alszom, mondjuk 1-2 héten keresztül 5-6 órákat, akkor a hatásfokom drasztikusan lecsökken a munkahelyen, rossz lesz a közérzetem és depressziósabbá válok. Ha el tudom érni rendszeresen a 8 óra körüli alvásidőt, akkor sokkal éberebb vagyok, jobban tűröm a stresszt, gyorsabban hozok hatékony döntéseket és sokkal jobb hatásfokkal dolgozom. Tehát nekem megéri sokat aludni!
2018. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!