Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elájultam, elmondjam anyának?

Elájultam, elmondjam anyának?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Tegnap egyedül voltam itthon, és elég rosszul voltam, majd szédültem. Ki akartam menni a fürdőbe, mert kicsit hányingerem is volt, de menet közben mintha így nagyot fordult volna velem minden, és azt éreztem hogy a lábam összecsuklik. A következő amire emlékszem, hogy fekszem a padlón, fáj a vállam (gondolom az eséstől) és le vagyok izzadva. Nem tudom, mennyi ideig lehettem ájult. Viszont elég hamar rendbejöttem utána, és mikor anya hazajött (kb egy órával később) akkor már jól voltam, bár kérdezte miért vagyok ilyen sápadt. Nem mondtam el neki hogy elájultam, mert akkor napokig ezt hallgathatnám, agyonaggódná magát stb. Most viszont gondolkoztam, hogy nem kéne engem kivizsgáltatni? Mert most engem is zavar, hogy miért ájultam el, korábban nem volt ilyen. Elmondjam neki?
2010. jún. 19. 08:56
 1/7 anonim válasza:
100%
Igen!!!! Inkább hallgasd az aggódását, mint, hogy valami bajod legyen!
2010. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen!!! Mondjuk készülj fel lelkileg egy kisebb fajta leszúrásra, hogy "ezt hamarabb el kellett volna mondanod"! Ilyet nem szabad félvállról venni. Fontos hogy minél hamarabb menj orvoshoz, mert akkor emlékszel pontosabban a napodra, amit esetleg kérdezhetnek. (mennyit ettél, mikor, mennyi folyadékot ittál, mit stb.) Sok sikert!
2010. jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Feltétlenül mondd el! Inkább egy kivizsgálás és egy kis aggódás, minthogy bujkáljon benned valami betegség amiről nem tudtok. Lehet, hogy csak a vérnyomásod ingadozott, de egy szakember segítsége mindig jól jöhet.
2010. jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
mindenképp mondd el! fordított esetben Te is szeretnél tudni erről..és vizsgáltasd ki Magad!
2010. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Persze hogy mond el neki! Menjetek el orvoshoz mert komoly baj is lehet belőle ha máskor ilyen van hogy szédülsz dőlj le hogy a lábad magasabban legyen mint a fejed, és tedd a homlokodra a kezed nyomd erősen hátra míg a fejedet pedig nyomd erősen előre! semmiképen ne állj fel!!!!
2010. jún. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, bár jobb lett volna ha egyből szólsz neki! Hétfőn menjetek orvoshoz!
2010. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rögtön szólni kell egy egy szülőnek ha el-

ájultál, mert ez akár egy -szív vagy valami más betegség tünete lehet. (bár az ember akkor ájul el ha hirtelen felpattan ülő, vagy fekvő helyzetből állóba. az is lehet h nem ittál eleget, vagy nem ettél , ezért leesett a vércukor szinted) de ha ez az ájulás nem ismétlődött meg akkor biztos nem komoly.

2012. jan. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!