Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzem úgy hogy szinte...

Miért érzem úgy hogy szinte nem is èlek?

Figyelt kérdés

Kb. március, április òta tart màr ez az àllapot. Nincs kedvem semmihez, azok a dolgok amik règen örömet okoztak most màr nem, nem köt le semmi pl, egy filmnek vagy egy könyvnek sem tudok a vègère èrni mert megunom. Olyan vagyok mint egy zombi. Felkelek teszem a dolgaim (amik közül egyik sem szerez boldogsàgot nekem mert olyan nincs) majd vissza fekszek aludni este. Minden nap ugyan ilyen. Ha a baràtaimmal talàlkozom akkor is szinte mindig ugyan igy èrzem magam. Màr voltam nyaralni ezen a nyàron egyedul csak akkor èreztem hogy vègre tènyleg èlek ott nem voltam kilàtàstalan de mióta haza jöttem megint visszaàllt ez az allapot.

Mit tegyek? Hogyan tudnàm ez legyőzni?

18/l



2018. júl. 27. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Neked szerelemre lenne szükséged, ennyi. Nekem is volt hasonló érzésem fiatalabb koromban, aztán jöttek a szerelmek stb, és utána kezdtem el igazán élni. Lehet neked is ez a problémád.

25/f

2018. júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most érettségiztél vagy most leszel végzős?
2018. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

1. Ki kell találnod, mivel akarsz foglalkozni az életben. Abban a témában kéne elmélyedned.

2. Paszizás.

3. Valami hobbit kéne találnod magadnak.

2018. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Két okot tudok elképzelni.

Az egyik: ez az ún. felnőtt élet, amit még nem láttál eleget. Felkelsz, melózol vagy tanulsz, lefekszel. Semmi érdekes nem történik, de legalább fizetést/ösztöndíjat kapsz érte. Sok tízezer ilyen nap lesz még az életedben, nem baj, ha már most kezded megszokni.

A másik: átrendeződik az életed. Az a hely, ahol eddig éltél, már nem elég. Ahogy írtad: mióta hazajöttél, újra semmilyen az életed. Lehet, hogy nem elég neked az a világ, amiben élsz. A barátaiddal sem érzed jól magadat: lehet, hogy ezek nem azok a barátságok, amik a boldog, középiskolás ifjúkoron túl is kitartanának.

Egyik sem a te hibád. Ez az életkor az, amikor az ember - ha úgy van - kétnaponta forgatja fel a világról szóló elképzeléseit. Rá kell jönnöd, mi kell neked és ebben nagyon kevesen tudnak segíteni - amíg meg nem találod, így fogod érezni magadat.

2018. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyedül élsz? Ha nem, kikkel?

Mennyit alszol egy nap, hánytól hányig és mennyire jól?

Mennyire rendszeresek a napjaid?

Napi hányszor eszel?

50 kiló vagy vagy 100?

Ez mind nem mindegy. Meg még millió ilyen kérdés, hogy szedsz-e vitamint (ha nem, szedjél valami multit), mi a foglalkozásod, stb. Apróság is lehet, ami rányomja a bélyegét a mindennapjaidra, lehet egészségügyi gond is, amit esetleg nehezebb észrevenni, de kezelni semmiség lenne, úgyhogy ez így elég nehéz... Próbálj te magad rájönni: gondolj vissza arra, hogy mi mindent tanultál az egészséges életmódról, és vedd végig, hogy nálad abból mi nem stimmel. Ha pl. nem eszel rendesen és/vagy nem alszod ki magad normálisan, máris épp elég ok arra, hogy olyan legyél, mint valami zombi.

2018. júl. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Napi szinten vezesd be az edzést az életedbe!
2018. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi vàlaszokat:)

Most nèzem elìrtam az èletkorom 17 vagyok most megyek majd 11-be.

#1 Lehet hogy ez is a problèmàm egy Forràsa mèg nem volt pàrkapcsolatom de màr szeretnèk valakit az èletembe

Rendszeresen edzem és pont emiatt oda is figyelek arra hogy mit eszem vitaminokat is szedek ugyhogy nem hiszem hogy erről fujna a szèl de pont erről beszèltem règen imàdtam edzeni de sajnos sokszor mostanában mar csak tehernek èrzem:(

Eddig sajnos nem igazàn talàltam olyan tèmàt, hobbit amiben igazàn el tudnék mèlyedni:( règen az olvasás volt a mindenem faltam a könyveket na de mostansag.... Ezek miatt nagyon frusztràlt vagyok

2018. júl. 27. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:

"#1 Lehet hogy ez is a problèmàm egy Forràsa mèg nem volt pàrkapcsolatom de màr szeretnèk valakit az èletembe"


Ez minden tininél így van, de attól még nem zombi az összes. Úgyhogy nem kell a sorsra fogni az egészet.

2018. júl. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"règen imàdtam edzeni de sajnos sokszor mostanában mar csak tehernek èrzem:(

Eddig sajnos nem igazàn talàltam olyan tèmàt, hobbit amiben igazàn el tudnék mèlyedni:( règen az olvasás volt a mindenem faltam a könyveket na de mostansag...."


Régen még csak 10-15 éves voltál, most meg lassan már felnőtt nő, persze, hogy másféle dolgok érdekelnek mostanában. Próbálj ki valami új sportot, keress az olvasás helyett mást, kézműveskedj, tanulj meg gitározni, akármi. Az a lényeg, hogy ne ugyanazoktól a dolgoktól várd, hogy jó kedvre derítsenek, amik régen, mert folyamatosan változol te magad is: változzanak veled együtt a szabadidős tevékenységeid is.

2018. júl. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!