Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aranyér okozhatja ezt a...

Aranyér okozhatja ezt a problémát?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok es lenne egy olyan problémám, hogy neha friss, élénkpiros vér van székeles után.

2 hete volt ilyen problémám kenegettem Spertivel es elmultt, ám de ma ismét előjött. Keményebb volt a széklet, nagy erofeszitessel jott ki. A széklet vége, ami utoljára jott ki, az volt véres plusz a wc papír. A szekletnek egyébként egészséges barna színe van. Mit csináljak ezzel a problémával?



2018. júl. 28. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Elsődlegesen nyilván a székelés okozza, annak az egyik következménye maga az aranyér is. Nem feltétlenül csak az aranyér alakult ki nálad és az vérzik, hanem maga a végbél fala is sérülhet ilyenkor, az is vérezhet.

Amit tehetsz, hogy első körben a gyors tünetenyhítésre rendszeresen használsz aranyér elleni készítményt, míg vissza nem húzódik, de minden más a táplálkozáson és az életvitelen múlik. Tehát sokat kell mozogni, kerülni azokat az ételeket, amik székrekedést okoznak, illetve olyan dolgokat enni, amik pont, hogy meggátolják a székrekedést.

2018. júl. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

lehet az is hogy csak berepedt ott.


szerintem az kulcs, hogy ez a néha mennyire néha. meg amúgy érzel e ott bármi szokatlant.


de ami tehetsz, hogy elmész proktológiára és beszélsz a dokival. ez elé bátorság próba tudom. pláne ennyi idősen. de ha képe vagy rá az akkor is egy szint lépés ha azt mondja hogy semmi bajod.

2018. júl. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet kemény széklettől van egy kis végbélrepedésed, ami újra berepedt az erőlködéstől. Kenegesd újta és lazítsd a székleted, igyál sok vizet, egyél leveseket, főzeléket, gyümölcsöket, és nem árt elmenni sebészetre, mert a végbélrepedés állandóan kiújul.
2018. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2018. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!