Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magnézium felszívódása?

Baltaarcúu kérdése:

Magnézium felszívódása?

Figyelt kérdés

Olvasgattam hogy rontja a felszívódását az alkohol,kávé,zsíros kaják,stb..

.Na most,ha hetente 1-2 pohár,korsó sört iszok,meg minden nap kávézok,1-2 pohár bor is fogy, akkor mennyi mg magnézium semmisül meg a májamban,ha 250 mg-osat szedek minden nap?

Jutavit-es kapszulás...



2018. júl. 29. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Rontja,ja,de azért mert az alkohol tönkreteszi a gyomorban lévő dolgokat,nincs táptalaj amin keresztül fel tudna szívódni.Ettől függetlenül én egy héten többet iszok mint te,viszont szedem minden nap a magnéziumot,vasat,meg a B vitaminokat.Úgy vagyok vele ártani nem árt,azt meg úgy se tudom teljesen megállapítani mennyi szívódik fel,mennyit ér,de ha már ár egy kicsit is,az már nekem jó :)
2018. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Skatebird ***** válasza:
100%

A kalcium és a magnézium is gátolja egymás felszívódását. Ha mindkettő kell, ilyenkor egyiket reggel másikat este szedetik az emberrel. A legtöbb gyógyszerrel csak 2-4óra különbség kell. Szerintem ez lehet itt is mérce.

De pl alkoholnál, kávénál meg is érzed, ha kiürült a szervezetedből, akkor már biztos nincs hatással a gyógyszerre.

Amúgy szerintem a koffein nem gátolhatja, mert vannak koffeines magnéziumkészítmények pl MagneB6 koffenies kiadása.

2018. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lásd google: természetes magnézium források
2018. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Ma már egyre több természetgyógyász vallja, azt, hogy a mesterséges magnézium utánpótlás semmit sem ér, mert nem szívódik fel.
2018. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

#4 Biztos így gondolják a kismamák is, akiknek a brutál has- és vádligörcseiket oldja ki a magnézium.

A Jutavit 250 mg-os magnéziumából max. 150 szívódhat fel eleve, mert egy része magnézium-oxidból van, amiből nem szívódik fel a magnézium. Egyébként a magnézium a bélből szívódik fel, nem a gyomorból.

2018. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elvben magnézium citrát van benne...
2018. aug. 13. 17:13
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
A dm honlapján lévő összetevő lista szerint van még benne magnézium-oxid és magnézium-karbonát is. [link] Ezt a "nyújtott felszívódást" pont a rosszul hasznosuló vegyületekhez szokták elsütni, a jó felszívódású vegyületek hasznosulását nem lehet mesterséges úton túlzottan késleltetni. Ha magnézium-citrátból lenne benne 250 mg tiszta magnézium, az 2200 mg citrátot feltételez, tehát egy több, mint 2 grammos tabletta lenne, és még nem számoltunk a többi összetevő tömegével. Azonban a dobozon látszik is, hogy a tabletták össztömege 73 g, amit a tabletták számával elosztva 1,46 grammos tömeget kapunk egy tabletta tömegének. Ez is azt támasztja alá, hogy nem csak magnézium-citrát van benne.
2018. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!