Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon nem árthat a sok magnézi...

Vajon nem árthat a sok magnézium? Eddig 3*2 magne b 6ot szedtem, most térek át a béres magnéziumra, mert állítólag jobb a felszívódása..

Figyelt kérdés
27 hetes vagyok.2 napja elég sokat keményedik a hasam,a dokim jövő héten végig szabin van.Vajon ha a magne b6ból 3*2t szedtem,mégis elkezdett keményedni a hasam(eddig nem keményedett)akkor vajon a béres magnézimból bevehetek napi 2-t?
2008. márc. 27. 21:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdem,mert a méhnyak már meg van rövidülve,és a dokim azt mondta hogy 3*2magne b 6alá már ne menjek..Tehát annyit legalább be kéne szednem a magnéziumból.A sima magne b6 tehát 48mg*6db tehát majdnem 300mg-ot szedtem idáig,de a béres meg 250mg(tehát kevesebb,mint 300)ezért gondoltam hogy abból 2db kéne,de at van ráírva,hogy napi 1db...Láttam,ma többen írták,hogy van aki napi 1-nél többet vesz be belőle.Ebből vajon nem lesz gond?
2008. márc. 27. 21:13
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én is Béres magnéziumot szedek, 250 mg-osat. Igaz a tájékoztató csak 1-et ir, a vádlim szokott görcsölni, akkor beveszek 2-őt egy nap. Szerintem te is beveheted, de az orvosod azért majd kérdezd meg ha visszamegy. Boldog Babavárást!
2008. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vigyázzatok a magnéziummal.Csak 36 hétig szedjétek, mert a szülési görcsöket is oldja.Én ez miatt vajúdtam 19 órát.Nehezebben nyílik a méhszáj.Csak a dokim felejtette ezt mondani.Amúgy én is 2 bérest szedtem.Egyet kora reggel másikat este 8 körül.
2008. márc. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy amit nem használ fel a szervezeted azt nemes egyszerűséggel kipisiled...Ezen nem kell aggódni.Próbálj meg rengeteget pihenni,fekve!Nekem ez bevált,amikor elkezdett keményedni a hasam.
2008. márc. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a Béresből a vége felé napi 3-at is szedtem, orvosom javaslatára... valóban, a 36. héttől már fokozatosan leálltunk vele, meg is szültem a 37. héten :) Egyébként a doki azt mondta, nem árt, mert egyszerűen nem épül be a szervezetbe a felesleg.
2008. márc. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mifelénk általában magnesium citricum 500mg-ot írnak fel a kismamáknak, én is azt szedem 3*2/nap, azaz 3000 milligram Mg/nap.Hát, ha ez nem sok, akkor gondolom a 48 millisből sem sok a napi 6 szem, sőt tizedede az általam szedett mennyiségnek.Azt én is hallottam, hogy csak a 36.hétig kell szedni majd.

2008. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!