Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől dugul be folyton az orrom?

Mitől dugul be folyton az orrom?

Figyelt kérdés

Minden egyes reggel úgy kelek, hogy amelyik oldalamra vagyok fordulva, az az orrlyukam be van dugulva.

Kifújni amúgy ki tudnám, de amikor elkezdem fújni, akkor dugul be a fülem és fáj is egy kicsit.

Napközben is sokszor fújom az orrom, de nem igazán jön belőle semmi, csak átlátszó folyadék.

Allergiás lehetnék valamire?

Vagy esetleg más probléma?



2018. aug. 16. 09:39
 1/2 anonim válasza:
Számtalan oka lehet.
2018. aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fújást ne erőltesd, mert bepréseled a taknyot a füledbe, és csúnya fertőzés lesz a vége.


Több oka lehet:

- Sok tévézés, számítógépezés, mobilteló kijelzőjének bámulása. Most nem magyarázom el, hogy ez miként okoz orrdugulást.

- Allergia.

- Kevés vizet iszol, emiatt pang, besűrűsödik a nyálka a melléküregekben.

- Ritka betegségben szenvedsz, mint én is. Ennek lényege, hogy valószínűleg valamilyen herpeszvírus férkőzött beléd - mondjuk ezek mindenkiben megvannak, de van akit érzékenyebben érintenek - és emiatt nagyon érzékeny vagy huzatra, szellőre, frontokra stb. Ezektől begyulladnak a melléküregek (szinuszok), és az orrnyálkahártya különösen.

Én valszeg el fogok menni orrmandula-műtétre, attól várom a csodát.

2018. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!