Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj miért dugul el...

Mi lehet a baj miért dugul el folyton a cumisüveg?

Figyelt kérdés

7 hós a babám eddig Milumil HA Start optima tápszert használtunk de már váltottunk mert nem lakott jól így Milumil HA2 re váltottunk. MAM cumisüveget használtunk és most is azt használjuk más cumit nem fogadott eddig el van neki egy NUK 2-es de nem fogadja el van DM es is azt sem . A MAMból 2 hós korától 2-es cumi van rajta eddig nem volt baj vele. Most viszont mióta váltottunk tápit egyfolytában eldugul csak szívja szívja a kisfiam de nem jön semmi. Megpróbáltam a 3-as mama cumit de fuldoklik tőle abból meg olyan gyors neki. Bajban vagyok valaki adjon valami jó tanácsot aki esetleg járt hasonlóan. Köszönöm előre is.


7 hós kissrác anyukája



2013. jún. 4. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
A tápszer nem oldódik rendesen, kicsit csomós marad, ezért dugul el a cumi. Ne rázd, hanem villával keverd össze gyorsan a tápszert a vízzel, így nem lesz csomós. Nálunk ez oldotta meg a problémát, és így még habos sem lesz.
2013. jún. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű, hogy vannak benne darabosabb részek, és így megakad, nekünk is volt egyszer, de azóta sem, mi is Mamot használunk másból nem tud vagyis nem szeret. A 3as nekünk is gyors. Valószínű a tápszer készítésnél csúszik el valahol a dolog.
2013. jún. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor viszont lehet az a baj h összerázom , erre is gondoltam már na de ma majd kipróbálom neki , hogy összekeverem villával . Gondoltam már rá , hogy lehet a szemcse belemegy a cumin a lyukba és azért dugul el . Sajnálom szegény fiamat nappal el van már tápi nélkül vagyis dél körül kér. Este eszik , hajnalban 2 körül meg reggel amikor felkel. de most hajnalban nem is értettem mért bőg továbbra is szegényke aztán rájöttem , hogy nem megy neki semmi már ki volt pirosodva és le is izzadt. :/
2013. jún. 4. 09:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is jártunk már így...bukós AR tápi lett felírva, és az eleve sűrűbb is és még csomós is volt, szegény gyerek két szívás után már nem tudott tovább szívni, nagyobb lukuval sem...én hagytam is azt a tápot, és kerestem mást, ami segített a bukáson...nem kísérletezgettem, mert nekem is megszakadt a szívem, mikor nem jött neki és csak próbálkozik sírás közben :( ha nem keveredik rendesen eleve, akkor keverhetem bárhogy, úgy is el fog dugulni, max nem folyton, hanem "csak" pl 3-szor egy evésnél! hát nekem az sem hiányzott, kerestem másik tápit! Én a helyedben próbálkoznék másikkal...
2013. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is jártunk hasonlóan, van olyan tápszer ami nehezebben oldódik. Én úgy segítettem a problémán, hogy először fele vízzel, fele tápszerrel jól összerázom, aztán jöhet a víz másik fele, majd bele a tápszer. És sokkal jobban, erősebben, meg tovább kell rázni, mint a könnyebben oldódó tápszert. Én úgy csinálom, hogy összeszorítom a cumi száját a lyuknál és jól összerázom. Férjem ráteszi a kupakot úgy rázza össze. De nekem nehezen jön le a kupak, így inkább befogom. Amúgy mi is MAM-ost használunk, de már 3-as cumit, kb. 3 hónapja, most 11 hós a babám. Esetleg később még próbáld a 3ast, abból mégiscsak könnyebben jön a sűrűbb tápszer.
2013. jún. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Próbáltunk régebben 2 másik tápit az egyiket el sem fogadta a másik meg úgy megzavarta őt hogy éjjel semmit nem aludt folyton szorulása volt és csak egy héten egyszer tudott kakilni tőle és már nem akartam tovább kisérletezni visszatértem ahoz amit megszokott nem is volt vele baj még 6 hósan sem csak mostanra már hogy 7 hónapos elvan és volt olyan hogy evett még a megszokotteste 10 fél 11 között 180-at és 2 óránként kelt enni. Elég durva éjszakák voltak :). 2 hónapig aamúgy sem aludt éjjel sem mai napig nem jól alvó. Mindig csak a hasára gondol. :D Na a lényeg h most meg már van neki itthon is ebből a tápiból még 3 doboz de majd próbálom neki szoktatni a 3-as cumit.
2013. jún. 5. 19:51
 7/7 czibere judit válasza:
Nálunk is volt hogy be csomósodott de aztán rájöttem ha nem túl meleg a viz akkor semmi baj.. A túl "forró" össze kapta. A cumi dugulást már 1x 2x én is észre vettem, de amit az elöbb írtam annak tudtam be. Amúgy milyen a cumi? Ortodonikus vagy más fajta?
2013. jún. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!