Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez? Erős (leginkább...

Mi lehet ez? Erős (leginkább görcsös) hátfájás (lapockák között) + has (gyomor) fájás, ami együtt jelentkezik.

Figyelt kérdés

Ilyenkor hányingerem is van, hányás után néha teljesen megszűnik minden tünet, néha viszont csak rosszabb lesz. Nem lesz jobb semmilyen mozdulattól, fekvéstől stb. És nem is tudtam semmilyen mozdulatot (ételt) megfigyelni ami kiválthatná a tüneteket. Nem tudom, hogy az együtt jelentkező tünetek közül melyik váltja ki a másikat, de mivel amikor megkérem anyukámat, hogy ilyenkor masszírozza meg a hátam, mindig mondja, hogy jó nagy csomók vannak az izmaimban, így arra gondolok hogy a hátfájás váltja ki a hasfájást.


Orvosnál voltam vele, nem is egyszer. Elküldött ultrahangra, az negatív lett, röntgenre, ahol nem látott semmilyen elváltozást, és laborra is, ahol szintén mindent rendben találtak. Körülbelül fél éve kezdődött, az orvoslátogatások óta kb. 2 hónapja nem volt semmilyen panaszom, de most már 3. napja megint minden bajom van. Nem folyamatosan, elmúlik, majd visszatér a fájdalom.


Próbáltam gyógyszerekkel is enyhíteni, nem igazán segítettek. (Aleve, AlgoFlex, No-spa, Mezym (gyomorra) stb.)


Amire most gyanakszom, az az idegbecsípődés. Van rá esély, hogy az? És ha igen, akkor hová forduljak ezzel? Megint vissza a házidokihoz? :/


Előre is köszi,

20/L


2010. jún. 20. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
erre megint epét mondanék.Volt epe ultrahangod?
2010. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát amikor ultrahangon vtam, mindent átvizsgáltak ami a hasüregben található :)
2010. jún. 21. 13:17
 3/5 anonim válasza:
Stressz miatt? Ha nem is tudatfölötti stressz inkább alatti ..
2011. aug. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ugyanez a bajom!talàltàl megoldàst?
2018. júl. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is ez van. Amikor a férjem megmaszírozza a hátamat, akkor a fájdalom visszatér a gyomromba.Nekem szerintem a túlevés okozta,mert néha elfelejtek enni,nem is tűnik fel, hogy éhes vagyok.Csak,ha már marja a gyomromat az éhség.Régen gyakran voltak gyomorpanaszaim a kenyértől.De most fordult elő másodszor, hogy a hátamba is kisugárzott a fájdalom.Mostanában stresszesebb vagyok egy kicsit,lehet, hogy ez is ront a helyzeten.
2021. szept. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!