Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szédülés. Milyen magánorvoshoz...

Szédülés. Milyen magánorvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok, már kérdeztem is ez ügyben is, de használható választ nem kaptam :)


Elsősorban az érdekelne, hogy milyen dokihoz forduljak? Neurológus? Reumatológus?


A háziorvosom szerint TOS-betegségem lehet, vagyis ha jól értettem, az izületek és az izmok elnyomják egymást és az ereket. Monitoros, ülő munkát végzek, többnyire görnyedt testtartással. A munkámat szeretem, munkahelyi stressz kizárva, és sokat sportolok munka után. Odafigyelek az étkezésemre is.


Tavaly év végén kezdődött, hogy időnként megszédültem a munkahelyemen, jellemzően járás közben. Ez általában délelőtt a leggyakoribb, van, hogy meg is kell állnom hosszabb séta után, különben úgy érzem, hogy elájulnék.


Ha éppen szédülök, a vérnyomásom és a vércukrom normális értéket mutat.


Csináltattam magán és TB-s vizsgálatokat is egyaránt.

- Kardiológia: Negatív, bár van egy szív CT-m a hónap végén, koszorúér-vizsgálat miatt. A szívem egyébként soha sem volt 100%-os, korábban mindig volt szívpanaszom, de kb. két hete a terheléses EKG is negatív volt. A szívultrahang mutat némi billentyű-eltérést, de egyik orvos szerint sem kezelendő, vagyis nem súlyos probléma. Mostanában gyakran szúrogat a mellkasom, de néha jobb oldalon is, testhelyzet-változtatásra elmúlik, így nem hiszem, hogy kardiológiai jellegű a dolog.

- Terheléses és éhgyomri vércukor vizsgálat, teljes vérkép: negatív

- Nyaki erek vizsgálata, 24 órás Vérnyomásmérés és 24 órás EKG negatív volt áprilisban.


Engem most tényleg csak az érdekel, hogy milyen doki irányába induljak el. A szédülés nagyon zavar, olyan érzés, mintha vércukor-esés miatti probléma lenne, de az ki lett zárva. Most már erősen befolyásolja a magánéleti minőséget, és a munkahelyi teljesítményemet is, emellett nagyon félek, hogy elájulok séta közben.


2018. szept. 9. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
A nyaki gerincedet kellene megvizsgáltatni, illetve egy fül-orr-gégészhez sem ártana elmenned, hiszen a belső füllel való problémákat a fentiek alapján még nem zárták ki. Ha az kizárható, akkor könnyen lehet nyaki gerinc eredetű a szédülésed. Nekem is volt ilyen okból, őszintén szólva számomra a neurológus volt a leghasznosabb, a gerincdoki és a reumatológus nem sokat lendített előre.
2018. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Magándokinál voltál, vagy SZTK-ban? Esetleg ha Budapesten, meg tudod adni a neurológus nevét?
2018. szept. 9. 13:14
 3/3 anonim ***** válasza:
SZTK-ban voltam, de elvileg van magánrendelése is. Dr. Horváth Krisztina
2018. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!