Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ételallergiások! Ti nektek mi...

Ételallergiások! Ti nektek mi volt az első reakciótok attól az ételtől, amire allergiásak vagytok? Korábban fogyasztottátok azt az ételt? Később nem jelentkeztek súlyosabb tünetek (pl. szédülés, hasfájás stb. )? 12/L

Figyelt kérdés
Mert nekem először kiütéseim voltak csak, és szédültem is kicsit, de az nem biztos, hogy attól volt. Elmentünk dokihoz, írt fel gyógyszert meg ilyesmi, de allergia vizsgálatra nem küldött el. Pár héttel később ismét kiütéses lettem, ekkor is felírt gyógyszert és ekkor sem küldött el allergia vizsgálatra. Péntek kora este megszédültem, később még szédültem, utána szombaton kezdett fájni a hasam, vasárnap is, tegnap is, ma is. Az utóbbi napokban annyira már nem szédülök, de főleg ma nem szédülök annyira már. Viszont kiütéseim nincsenek, néha el-eltüsszögöm magamat, és gyakrabban járok pisilni is (nem annyira gyakran, de gyakrabban). Ételallergiától lehet?
2010. jún. 22. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Csinálj ételnaplót,jegyezd fel,mikor mit eszel és mikor jelentkeznek a tünetek.

És menj el allergologushoz,kérj beutalt rá,vagy ha anyagilag ugy álltok,menj magándokihoz. Fél óra alatt meg van az egész,

2010. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A vérvétel is kimutatja az ételallergiát, vagy nem?
2010. jún. 22. 15:57
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Nekem semmi tünetem nem volt...

Egy allergia vizsgálatból (vér) derült ki, hogy búzaliszt allergiás vagyok. Később egy belgyógyász felvilágosított, hogy valószínű azért voltam sokszor beteg, mert folyton gyengítette a szervezetemet a búzaliszt, miközben más gondot nem okozott. Amióta kiiktattam az étrendemből, azóta nem vagyok beteges, max 1 évben egyszer kicsit náthás vagyok.

A citrusallergiám viszont egyértelmű volt:( Tele lett a szájpadlásom pöttyökkel, hólyagokkal, viszketett, csípett evés után nem sokkal.

2010. jún. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!