Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hosszan tartó fülzúgást mi...

Hosszan tartó fülzúgást mi okozhat?

Figyelt kérdés

Autópályás menet után tegnap délután óta alacsony frekvencián zúgnak a füleim és torzítva hallom a hangokat. Olykor annyira zúg, hogy nem hallom amit a másik mond, holott előttem áll.

Úgy vettem észre, független attól, hogy mit csinálok, hőmérséklettől, mindentől, kedve szerint változik a hangereje alig észrevehetőtől addig, hogy nem értem, mit mondanak nekem, vagy nem hallom a tévét. Nem tudom, aggódjak-e, sosem fordult ilyen elő velem. Eddig olvasottak alapján idegi eredetű, ha gyulladás okozná, a pulzusom ütemére változna a hangerő... Volt már hasonló valakinek?


2018. szept. 28. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Kolléganőmnek volt hasonló. Sajnos hónapokig tartott és alig javult, orvos is látta. Az orvos kimosta a fülét, b-vitamin szedését javasolta. De ami igazán segített - nem szüntette meg, csak enyhítette - az az elegendő folyadékfogyasztás volt. Amikor figyelt arra, hogy elég sok vizet igyon, 2,5 liter fölött, azokon a napokon mindig enyhébb volt a zúgás. Neki 50 éves kor fölött kezdődött. Szerepe lehet benne az erek meszesedésének,a nem megfelelő vérkeringésnek. Ezen segít valamennyit a víz. De sok más oka is lehet a fülzúgásnak, legjobb, ha felkeresel egy orvost.
2018. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Meg lennék lepve, ha el lennének meszesedve az ereim, 27 éves vagyok. A folyadékra én is figyelek, de hétfőn megyek orvoshoz, mert nem múlik.
2018. szept. 29. 09:56
 3/4 anonim válasza:
Megkérdezhetem mit mondott az orvos?
2018. okt. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mire elmentem volna hozzá, elmúlt úgyhogy tulajdonképpen semmit. 3 napig tartott, elvileg idegi alapú volt, de nem vagyok szakértő.
2018. okt. 16. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!