Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A zsíros, nehéz étkezés utáni...

A zsíros, nehéz étkezés utáni emésztésen mivel lehet segíteni házilag, ha nincs pl Reni antacid, vagy hasonló? Ecet? Mi még?

Figyelt kérdés

2018. okt. 1. 01:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Még több sav kell a gyomornak a nehéz ételek megemésztéséhez, tehát pl. szódavíz vagy xzénsavas üdítő.
2018. okt. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Vízben elkevert szódabikarbóna.
2018. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 agicacicamica. válasza:
Szódabikarbóna!
2018. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szódavíz, kóla!
2018. okt. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ket citromkarika, hejastol.

Nem, a citromle-nek csufolt cukrozott lonyal nem megfelelo, csak es kizarolag a friss citromkarika, hejastol.

2018. okt. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szódabikarbóna!


Így igaz 40 éve használom és semmi bajom tőle.


Szükség esetén egy csapott teáskanállal beveszek és gyorsan bő vízzel lenyelem.

De jó egy pohár vízben feloldva is.

Vagy kb 2 evőkanál ecet 10%-os 3-4 deci vízzel feloldva

és abba egy jó púpos teáskanállal elkeverek és amikor kezd habzani gyorsan megiszom.

Ezt gyorsan inni kell mert kifut az egész.

Az egyik legjobb és hatásos szer a sok drága savközömbösítő elmehe a .... ba szerintem csak pénzcsalás.De csak a gyógyszertárit használom.Nekem semmi nem vált be csak ez én használom puffadásra gyomorsavtúltengésre emésztés elősegítésére stb.


"a szódabikarbóna csodákra képes"

írd a keresődbe és böngészgess


Úgy hogy nekem bevált.

2018. okt. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A szódabikarbóna savkötő. Nekem pont az kell, hogy a sok zsírhoz, ha nem elég a gyomorsav, bevegyek valamit, ami segíti az emésztést. Pontosabban a zsírok kisebbre bomlását.
2018. okt. 3. 16:07
 8/14 Tejinashi ***** válasza:
67%
Egyszerű: Nem kell nehéz zsíros ételeket enni, amúgy sem egészséges. :)
2018. okt. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 asper ***** válasza:

Én az energiaitalt szoktam kívánni, kóla is jó. Ezekben elég sok a sav. De ha olyan kedvem van, akkor pepperóni paprikát (gyufapaprikát rágcsálok a kaja mellé) A hagyományos savanyúság nagyon jó, de sajnos én nem szeretem :D


Az meg nem igaz, hogy egészségtelen a zsíros kaja, az más ha teleöntik redvás étolajjal, de önmagától a zsírtól nem lesz bajod, inkább a körettől, meg a sütikétől.

2018. okt. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"A szódabikarbóna savkötő. Nekem pont az kell, hogy a sok zsírhoz, ha nem elég a gyomorsav, bevegyek valamit, ami segíti az emésztést."

Már ne haragudj meg érte, de a kérdésedben szereplő Reni is savlekötő. Nem tudtad? A Reni helyett ajánlják neked a szódabikarbónát. Ami természetesen NEM fogja segíteni az emésztést, ahogy a Reni sem segíti.

Az emésztést a hasnyálmirigy (pankreász) enzimek végzik. Ez tud úgy is segíteni, ha nem te termeled, hanem kívülről viszed be.

[link]

[link]

2018. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!