Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Időnként egyik pillanatról a...

Időnként egyik pillanatról a másikra olyan 170-200 körülre felugrik a pulzusom, majd ha leülök vagy lefekszem, akkor pár perc "zakatolás" után ahogy kezdődött ugyanolyan hirtelen ugrik vissza a normális ritmusra. Ez milyen szívprobléma lehet?

Figyelt kérdés

2017. okt. 19. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez tachycardiás roham, a ritmuszavar egyik változata. Mindenképpen érdemes kardiológussak kideríteni az okait. Mennyi idős vagy és milyen nemű?
2017. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
31/f. De ez már kb. 14 éves korom óta probléma. EKG-n nem mutatták ki, így nem is vettek komolyan. Azt mondták pánikbeteg vagyok, és menjek pszichológushoz. Szerinted ez mennyire veszélyes? A rekord pulzusszámom kb. 230 volt, és 4-5 percig tartott.
2017. okt. 19. 21:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, 24 órás EKG vizsgálatra és nagy eséllyel elektrofiziológiai vizsgàlatra is szükség van. Magyarul tüzetes kardiológia kivizsgálásra. Mennyire veszélyes? Csak annyira, hogy bele lehet halni.
2017. okt. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hordtam már holtert, de abban a 24 órában nem jelentkezett ez a probléma, így továbbra sem voltak hajlandóak komolyan venni. :(
2017. okt. 20. 20:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne hagyd anbyiban.nekem a legmagasabb 240 volt itt erős mellkasi nyomás fulladás hányinger karzsibbadás hátszúrás szédülés homályos látás ill.eszméletvesztés is volt.
2018. szept. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!