Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Orrcseppfüggő vagyok. Novorin...

Orrcseppfüggő vagyok. Novorin helyett kipróbálnám a tengervizes orrsparyt. Van olyan erős mint a novorin?

Figyelt kérdés

Orrcseppfüggő vagyok 2013 nyara óta. Egyszer leszoktam 2 hétre de így ennyi. 2015ben sikerult kis ideig letennem, de náthás lettem és megint elkezdtem csopogtetni éa utana mar nem tudtam letenni...


Este lefekvés elott és reggel mindig kell.

Napkozben 1-2-3x, illetve most lett sz..rabb a hideg miatt

Ugyanis ha a hidegbol bejovok a hazba, lakasba

Eldugul..

Nem annyira mint pl fekvesnel alvasnal, de cseppeznem kell...


Gondolom a homerseklet kulonbseg miatt..


Nyaron csak lefekvesnel ebredesnel es napkozbe max 1 vagy 2x hasznaltam.


Most a hideg miatt tobbszor.. nem natha..


Kezd kiszaradni az orrom is.. belulrol.. vizezem ha szaraznak erzem


Olvastam hogy a tengervizes sprayben nincs szintetikus anyag


Es le lehet szokni a nasivinrol ottrivinrol vagy novorinrol.. hasznal? Probalta mar valaki?


25/l


2018. nov. 10. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csupán 2-3 hónap orrcseppezés (wick) után, de sikerült végleg abbahagyni. Annyi történt, hogy elutaztam 2 hétre és elfelejtettem magammal vinni. Sikerült megállni, hogy újat vegyek. Azóta nem is hiányzik.
2018. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1 menj orvoshoz!

2 Euphorbium compositum orrcsepp pár napig, utána meg soha többé semmi, max nózi vagy hasonló szipka, ha beteg vagy sós vizes csepp és orrszívó (sajnos tapasztalat, minden orrcseppwt próbáltam már, mindre egyből rászoktam)

2018. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy időszak, hogy Novorin-függő voltam. Megálltam, hogy egy hétig nem cseppentettem, ezt szabadság ideje alatt csináltam, mert ha nem tudok orrdugulás miatt aludni, akkor nem a munkahelyen lesz károm belőle, és ha kifáradok, otthon bármikor elalhatok. Az orrom visszatért a régi önmagához. Mert ha cseppezel minden nap, akkor a viszályára fordul a dolog, ez olyan, mint amikor minden nap hajat mosol, a hajad egy idő után egyre korábban fog zsírt termelni, és a végén már a hajmosás után is zsíros lesz. Ez egy ördögi kör. Próbáld meg amit én is csináltam.
2018. nov. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva: nem, egyáltalán nem olyan erős a kettő spray. A vizes az semmi orrdugulásra. A szárazságon viszont segíthet.

Nekem is ugyanez a problémám, mint neked, szóról szóra, nyáron nem is használtam, de most újra kell... Ahogy bejött a hideg beteg lettem, azóta sem bírok vele leállni :(((

kipróbáltam egy csomó 'bio', gyógynövényes fajtát is, egyik másik segít amikor csak enyhén dugul be, de alváshoz minimum kell a nasivin vagy rhinospray és társai :(

Voltam ezzel orvosnál is, elváltozás nincs, felírt egy szteroidos orrsprayt. Ez a csöbörből vödörbe kategória...

2018. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1 hétig minden nap kell vele foglalkozni.

Van Nózi inhalátor, meg tegyél forrni vizet és lélegezd be a gőzt, meg a tengervizes spray.

A Nózi-ban illóolajok vannak, azt is vehetsz, rácseppented a papírzsepire és töményen belélegzed.

Ezt megcsinálod naponta többször, akár félóránként.

Estére meg orrcsepp.

Egyébként szerintem semmi probléma azzal, ha éjjelre orrcseppet használsz, de kétségtelenül jobb, ha sós vízzel spray-zel. Ha városi vagy, valószínűleg a szmogot is ki kell valamivel mosni az orrodból, arra is jó az orrcsepp. Én a gyerek Novorint használom, még azt is egy kicsit erősnek találom, a megoldás Neked a gyenge orrcseppre váltás lesz.:)

Az orrnyálkahártyát kéne regeneráld, erre orrkenőcsöt is lehet kapni gyógyszertárban.

2018. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
3: Ez mit jelent, hogy Novorin-függő? Mi azzal a baj, ha éjjelre orrcseppezel egyet? Kicsit úgy hangzik, mintha azt mondanád, fogkrémfüggő vagyok, mert 1 borsónyi fogkrémet elhasználok naponta, vagy szappanfüggő vagyok, mert szappannal mosok kezet, vagy orrfújásfüggő vagyok, mert kifújom a fikát az orromból...:))
2018. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
utolsó nem érted. erre kb úgy rá lehet szokni mint a cigarettára
2018. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7: Persze hogy nem értem, azért kérdeztem.
2018. nov. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 tönkre teszi az orrnyálkahártyát, a sok csepp

Ha bem használja, akj függő, államdóan be van dugulva az orra,

2018. nov. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Többet ér ha felforralt és lehűtött vizet elkeversz tengeri sóval és ebből szippantasz fel az orrodba, nekem ez megoldotta a gondot és elhagyhattam az orrcseppet.
2018. nov. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!