Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomással élők!...

Alacsony vérnyomással élők! Van olyan alternatíva, ami nektek segít helyreállítani a vérnyomást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves lány vagyok, vékony testalkatú, így hát alacsony a vérnyomásom főleg reggelente/délelőtt. Kb 100/70 valahányas értékeim szoktak lenni, tehát szerencsére annyira nem vészes, de engem mégis néha zavar. Fáradékonyabb vagyok, ásítozom, de a legrosszabb a szédülés ilyenkor. Voltam vérképen, nem vagyok vashiányos meg úgy semmi nem tért el szerencsére.

Most próbálok jóval több folyadékot inni, mert az néha beállítja. A kávéval az a gondom - soha többet - imádom az ízét, de nem a vérnyomásom emeli meg, hanem a pulzusom, ami alapból is magasabb ha alacsony a vérnyomás, tehát volt hogy rosszul lettem tőle nem egyszer. Úgyhogy azt hanyagolnám :D Nektek van még bármi olyan módszer, ami segít?


Köszönöm, szép napot!



2018. nov. 21. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
A Feleségemnek volt alacsony, Neki azt mondták, hogy sok folyadék, testmozgás. Sokat sétált a munkahelyére oda-vissza + mindig lépcsőzött, soha nem liftezett. Mondjuk Ő itta a kávét, meg a kólát is.
2018. nov. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Reggel, meg kb. délben iszok egy lightos ricore kávét és megpróbálok aludni 8 órát. Így semmi bajom sincs
2018. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem a mozgás segít. Nekem is úgy van, mint neked, hogy ha alacsonyabb a vérnyomásom, akkor sokszor magasabb lesz a pulzusom. Érdekes, hogy edzés után mindig tök jó. Szóval mozogj rendszeresen. Annak egyébként is sok előnye van.
2018. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vörösbor, mértékletesen.
2018. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
talán a fehér fagyöngyel is tehetsz 1 próbát
2018. nov. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Talán kezdjük azzal, hogy ez nem alacsony vérnyomás, hanem teljesen jó. Úgyhogy az első 5 válasz kilőve.

Én másra gyanakodnék, lehet pl vércukor (keveset eszel, vékony vagy), kevés folyadék bevitele, kevés alvás, stressz stb.

2018. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló én úgy tudom, hogy ha a 110-et sem éri el a szisztolés, az alacsonynak számít. Reggel már mértem alacsonyabb értéket is. Enni eszem rendesen, kb napi 2000-2500 kalóriát beviszek, genetikailag vagyok vékony. Éhgyomri vércukron már voltam, mint írtam teljes vérképre mentem, semmi nem tért el. Volt már, hogy leesett a cukrom az tudom milyen érzés, de maximum 3-4 óra kaja nélkül jött elő. A folyadékfogyasztásra régen nem figyeltem oda, mostanában már nagyon odafigyelek rá, azóta lett jobb valamivel a vérnyomásom is. Stresszt nem zárnám ki, mert szorongásom az van.
2018. nov. 21. 22:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.

[link]

[link]

2018. nov. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vékony fiatal nő vagy, neked ez egyáltalán nem alacsony vérnyomás.


"Fáradékonyabb vagyok, ásítozom, de a legrosszabb a szédülés ilyenkor."


Több sport (lehetőleg friss levegőn, pl. erdő, park, ha teheted), koffeinmentes kávé, inkább tea. Sokan ajánlják a meditálást is.

2018. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, akkor hála égnek nincsen bajom a vérnyomásommal?:D Attól tartottam ettől van ez az egész (bár inkább alacsony legyen mint magas). Akkor lehet valóban stressz van a háttérben..
2018. nov. 25. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!