Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mostanában hamar kifáradok,...

Mostanában hamar kifáradok, kedvetlen vagyok. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Körülbelül tavaly ilyenkor kezdődött el nálam ez az egész "általános fáradtság" egy megviselt időszakom után.. Nem volt kedvem suliba menni - amivel alapból sosem volt bajom - rosszul voltam emberek között, vagy ha valahova egyedül kellett mennem. Semmi motivációt nem találtam magamban.

Azóta jöttek az újabb nehézségek : egyetem, albérlet, sok utazás stb. és mintha még mélyebbre süllyedtem volna. Pedig nem érzem, hogy különösebb okom lenne rá, néha próbálom feldobni magam, hogy mindent jól csinálok, adottak számomra olyan körülmények, amikről páran sajnos csak álmodhatnak..

Voltam ezzel tavaly orvosnál is. Elküldött egy teljes vérképre, vérszegénységre, vitaminhiányra gyanakodott de sosem volt ilyen gondom, valójában nem vagyok beteges. És tényleg nem is talált semmit, pedig biztos voltam benne lesz valami, félve mentem vissza a papírral. A TSH is rendben volt, mert pajzsmirigyre is gyanakodtunk (vékony vagyok).

Azon is gondolkoztam, hogy lehet azt érzem meg ennyire, hogy régen jóval többet mozogtam..? Heti 5 tesink volt ugye gimiben, mellette edzettem. Azóta alig-alig, lépcsőzést, gyorsabb sétálást is megérzem már.

El vagyok picit "macskásodva" :D úgy érzem. Vérnyomásom egyébként rendben szokott lenni, esetleg reggelente alacsonyabb, de 20 évesen miért is lenne ilyesmivel bajom.

A fáradtság olyan jellegű nálam, mintha néha "deperszonalizációm" lenne, enyhe szédüléssel vagy inkább bizonytalanságérzettel, mintha nem keltem volna fel rendesen reggel, volt hogy légszomj is rámtört, olyankor ha leültem és lenyugtattam magam, vagy valaki elvonta a figyelmem, rendszerint elmúlt. Mellkasi fájdalmam sosem volt. Tudni kell rólam, hogy rettegek a betegségektől:D - már hogy a komolyabbaktól - egyből bármit észreveszek beparázok, hogy szívbeteg, daganatos vagy nem tudom mi vagyok, az orvost sem mertem esetleg tovább zaklatni, mikor a lelet láttán azt mondta makk egészség vagyok és még jó géneket is örököltem. Volt már valaki ilyen , vagy hasonló cipőben? Nektek mi segített?



2019. jan. 20. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A leírt tüneteid inkább depresszióra utalnak. És van olyan, hogy valaki az elkényelmesedéstől fáradékonyabb lesz. Magyarul nem vagy edzésben és ez a hangulatodra is kihat. Biztos rájöttél, hogy mit javasolok. Igen, sport, sport, és még sport.
2019. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Depresszió? Ajaj.. Sosem hittem volna magamról, hogy nekem lesznek ilyen jellegű problémáim, régen sokkal pozitívabb, kiegyensúlyozottabb ember voltam.

Mindenesetre ha magamba nézek, jól tudom, hogy mik válthatták ezt ki és hogy ideje lenne a saját kezembe vennem az életem, azt csinálni amit igazán akarok és összeszedni magam. Az is lehet ez a téli borús időszak csak jobban kihozta belőlem ezt az egészet

2019. jan. 20. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!