Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Menstruacios gorcs vagy...

Menstruacios gorcs vagy vakbelgyulladas?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 28/L vagyok, es tegnap ota a jobb oldalon az alhasam/kismedencem tajekan baromira faj. Azaz nem is baromira inkabb olyan fura fajdalom mintha puffadva lennek es csikargatna. Ma reggelre gorcsolget. Hozzateszem, hogy 2 napja kesik. Ez lehet vakbelgyulladas vagy csak nagyon nehezen akar leszakadni a mehem? Egyaltalan a vakbelgyulladas az milyen fajdalom?

Ezer koszonet a valaszokert



2019. jan. 22. 07:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A méhed ne akarjon leszakadni.. maximum a méh nyálkahártyája válik le..

Amúgy lehetséges, hogy azért görcsölgetsz,mert meg akar jönni. De te tudod, hogy milyen szokott lenni, amikor menstruáció előtt/alatt görcsölsz. Ha attól nagyon eltérő, és egyre fokozódik, és csak a jobb oldalon, akkor akár lehet vakbélgyulladás is.

2019. jan. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most pl bal oldalt a csipomnel.. eh. :( meg az alhasam.
2019. jan. 22. 08:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A vakbél jobb oldalt fájna, a csípőlapát környéken. McBurney pontnak hívják, google-ben rá tudsz keresni, nyomkodd meg ott a hasad háton fekve felhúzott térdekkel és ha érzékeny, akkor lehet szó vakbélgyulladásról. De nem úgy érzékeny, hogy kicsit fájdogál, hanem rendesen, megfeszül a hasad, védekezik az izomzat stb.
2019. jan. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként az is elmondható, hogy a kezdődő appendicitis (vakbélgyulladás) kezdetben a gyomor ill. köldök környékén kezd el fájni és utána vándorol le a McBurney-re.
2019. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Korbenyomkodtam a McBurney pont osszes lehetseges helyenel de ott nem faj. Kimondottan a hasam alja perpill. Lehety hogy az sugaroz inkabb jobb oldalra?
2019. jan. 22. 13:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik ez a méhed lesz :) Nincs semmi baj nyugi, görcsoldó, meleg vizes palack, tudod a szokásos praktikák.
2019. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Cisztam van, vszeg az lesz a ludas. Sose fajt meg igy. A PMS minden tunete megvan es ez az alhasi fajdalom mintha szeles lennek ugy csikar neha de barhogy erolkodok, galamb nem jon
2019. jan. 22. 16:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Cisztáról eddig nem volt szó. Általában a nagyobb méretűek okozhatnak fájdalmas menzeszt és egyéb panaszokat, nem tudom vizsgálták-e már, ha nem, akkor érdemes kontrollálni.
2019. jan. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Vizsgaltak, allitolag masfel cm, ezutan a menzesz utan kell majd kontroll
2019. jan. 22. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!