Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek a sarkamon lévő...

Mit tegyek a sarkamon lévő vízhólyaggal? Tényleg napokig lábujjhegyen kéne járnom?

Figyelt kérdés
Sokat mászkáltam a vékony talpú cipőmben. A sarkamon eleve bőrkeményedés van (azt gondolom, ez normális), de a bőröm alatt egy kb. tízforintos-nagyságú vízhólyag keletkezett. Elég rossz ráállni, szóval enyhén sántítok is miatta. Ez egy elég nehezen tartható állapot.. Tehetek valamit, hogy hamarabb elmúljon? Nem tudom és nem is akarom mellőzni a lábraállást.. Kiszúrni rossz ötlet? Nyilván fertőtlenített tűvel tenném, de nem biztos, hogy attól utána nem fájna. Ötletek?
2010. júl. 2. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szúrd ki és holnap reggelre elmúlik.ne ragaszd le. Ha mégsem akkor menj el bőrgyógyászhoz mert akor nem vízhólyag.
2010. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Így van, szúrd ki, és nyomkodd ki belőle a folyadékot. Másnapra majdnem teljesen el fog tűnni. Legalábbis nekem el szokott.
2010. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ki szoktam szúrni és a bőrt is letépem.
2010. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi! A bőrt tuti nem tépem le, mert valószínűleg elég vastag réteg alatt van az egész, alatta biztos érzékeny réteg van már. De talán kiszúrom.. Azért még lehet írni:)
2010. júl. 2. 17:12
 5/12 A kérdező kommentje:
Amúgy hogy fertőtlenítsem a tűt? Elég ha égő gyufa fölé tartom?
2010. júl. 2. 17:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne szedd le a bőrt. Elmosod forró vízben ez azért nem egy agyműtét
2010. júl. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A sima kiszúrás nem elég, mert utána újból felgyűlik. Elmondom neked a teljesítménytúrázó praktikát: befűzöl egy rövid cérnát a tűbe, azt átfűzöd a hólyagon, és bennehagyod. Így a cérna folyamatosan kivezeti a nyirkot. Természetesen ragtapaszt kell tenni rá. A másik megoldás, hogy patikában vagy DM-ben veszel direkt vízhólyagtapaszt, ami nem olcsó, de tényleg nagyon jó, és azt kiszúrás nélkül a hólyagra teszed, és addig hagyod rajta, amíg magától le nem szárad. Fogsz tudni járni vele.
2010. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még az előző vagyok. Ezzel a cérnás módszerrel volt már, hogy még 60 kilométert túráztam a javított vízhólyaggal, gond nélkül.
2010. júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Azóta kiszúrtam, kinyomtam és rendben van, tudok menni meg minden, nem telt meg. Ennek pár órája, ha esetleg valamikor újból megtelne, majd megcérnázom. De akkor ezek szerint nem baj hogy a cérna nem steril, ugye?
2010. júl. 2. 22:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Kétségkívül nem direkt előny, de ha ezen múlik, hogy az ember járni tudjon, akkor belefér. Akit nagyon aggaszt a sterilitás, annak a vízhólyagtapaszt tudom ajánlani.
2010. júl. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!