Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a vízhólyaggal?

Mit csináljak a vízhólyaggal?

Figyelt kérdés

Tegnap elég csúnyán feltörte a lábam az új magassarkúm,lett egy kisebb vízhólyagom a nagylábujjamon,ami még nem is fáj,de lett egy nagyon nagy a talpamon is,alig tudok rálépni,menni.Mit csináljak vele hogy hamar elmúljon?

Segítsetek!:)

17/L


2010. jún. 25. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
hintőpor lábra,zokniba is és zoknit felhúzni,1-2 óra és leszárítja
2010. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

pici lyukat ejts rajta, ott kifolyik a lötyi és gyorsabban el fog múlni.


most sokan azt fogják írni, hogy nem szabad lyukasztani, de nekem akkor is így múlik el gyorsabban. ráadásul kevésbé is fáj, mint amikor feszül a benne lévő "víztől"

2010. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jobb kilyukasztani, utána viszont lehetőleg ne járkálj túl sokat, hogy előbb gyógyulhasson.
2010. jún. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


irány a patika és vegyél ilyet

2010. jún. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is tűrtem egy ideig, aztán kilyukasztotta. Ha olyan helyen van, ami nem zavar a járásban, akkor ne piszkáld, de ha a talpadon van, akkor azt érdemes kilyukasztani.
2010. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én egy fehér cérnát javaslok a vízhólyagba fűzni, akkor lassan szivárog ki a víz, nem szakad fel a bőr, (ha eddig nem). Nem fog fájni, amíg az új bőr ki nem nő a hólyag alatt.
2010. jún. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Az előttem írók által felbátorodva le merem írni... én is ki szoktam lyukasztani.

Előny, ha minél hamarabb kilyukasztod (persze tiszta tűvel !!!), mert alóla kifolyik a sós lé. Ha sokáig úgy hagyod, ez a sóslé megszívja az alatta lévő friss bőrt. Ha elég korán kiszúrod, és kinyomod a lötyit, akkor lehet, hogy a bőr vissza is tapad.

Egyébként egy egyéb jótanács. Sosem veszek fel új cípőt, csak egy hetes otthoni hordás után (zoknis hordás után) :))))

2010. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne lyukaszd ki,mert a folyadék csak akkor szivódik fel magától ha alatta már új,ép bőrfelület van. Ergo ha kilyukasztod alatta még nincs normális bőr szép kis fertőzéseket lehet összeszedni,én már jártam úgy hogy elfertőzödött emiatt
2010. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszadó: lökött vagy és nincs igazad. A tisztaság alapvető ebben az egész témában. Ha hagyod, hogy kiszívja a sós lötyi, akkor tényleg fertőződhet. Másrészt meg olvass már utána a bőrrétegnek.

Na mindegy. A kérdezőnek: hallgasson meg mindenkit, és saját józan esze szerint döntsön.

2010. jún. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"A vízhólyag az adott bőrterület egyidejű nyomása és súrlódása miatt alakul ki akkor, ha ez a súrlódás elválasztja a bőr felső rétegét az alatta fekvőtől. Feltétele, hogy az erőbehatás ne szakítsa le széleinél az érintett bőrréteget, hiszen akkor nem alakulhatna ki hólyag. Az egymástól elvált két réteg közti területet nyirok, azaz szövetközti folyadék tölti ki. "



Utolsónak: azt nem értem pl,hogy lökött vagyok miért irtad?.. vicces akartál lenni? Amúgy 7 év egészségügyi iskola után úgy gondolom tisztában vagyok a bőr rétegeivel,de ezt az internetről másoltam ki neked ha igy elhiszed..

:S Nem véletlenül van ott a folyadék,és magától is felszivodik,ezért nem érdemes lyukasztgatni ..és nem a higiénián múlik mert én pl tűzbe tartottam előtte a tűt.

Amúgy mindenki azt csinál a vízhólyagjával amit akar,engem a legkevésbé nem érdekel csak nem értem miért kell sértegetni a másikat,főleg hogy te semmilyen értelmes magyarázatot nem adtál,én legalább alátámasztottam a véleményem valamivel

2010. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!