Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szédülhetek attól, hogy...

Szédülhetek attól, hogy keveset iszom/ittam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néha-néha picit szédelgek napközben, főleg ha jövök-megyek, de inkább olyan bizonytalanság érzésnek mondanám.

Ma volt velem egy olyan eset, hogy mentem ki mosdóba, mikor felálltam hirtelen úgy beszédültem, hogy megijedtem (még soha nem ájultam el és rettegek ilyenkor) meg kellett fognom a falat.


Aztán rájöttem, hogy a napokban keveset ittam (ma 1 bögre teát, és 2 pohát vizet kb.) régebben is volt már ilyesmi, mentem vele orvoshoz, de semmi baj a vérképpel, vérnyomásom nem magas. Akkor ettől lehet?



2019. márc. 19. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet.

A vényomásod nem alacsony?

Attól is lehet.

2019. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom jelenleg albérletemen vagyok, nincs vérnyomásmérőnk. :D de általában 110/70 valamennyi szokott lenni, néha reggel volt hogy 100 alatti volt..


Csak ez most nagyon rám hozta a frászt, sosem szédültem még meg ennyire. Pár hónapja van ez, hogy néha-náha enyhén rámjön, de már az elején orvoshoz mentem és se vérszegénység, se cukor, semmit nem talált.


Annyi, hogy szemüveges vagyok és nem állandóan hordom (1,5-ös), lehet attól is ilyesmi, hogy váltogatom a szemüveget?

2019. márc. 19. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szemüvegtől és folyadékhiánytól is lehet igen, próbálj meg odafigyelni ezekre
2019. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez alacsony vérnyomás ettől, a kevés víztől és a szemüvegtől is lehet.
2019. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 marcipántea ***** válasza:
100%
Bizony, okozhatja a folyadékhiány. Ennek komoly következményei lehetnek, hatással van a szerveidre,és szegény veséddel se teszel jót. Próbálj meg legalább óránként elkortyolgatni egy-egy pohár vizet, az 4 óra alatt már 1 liter körül van (2,5 dl-es pohárral számolva), 8 óra alatt már 2 liter. Ennél persze lehet valamivel többet is. Ha nehezen megy vagy elfelejted, próbáld meg valamivel könnyíteni a dolgot, például egy kevés citromlé a vízbe, vagy minden 3. pohár után 1 pohár gyümölcslé vagy tea, vegyél magadnak egy új üveget, vagy állíts be emlékeztetőt... miután szokássá válik, már nem kell hozzá trükk :)
2019. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben. Most megfogadtam magammal, hogy 1 literes üveget viszek magammal, plusz itthon is óránként iszom valamit!

És ami a legfontosabb most próbálok megnyugodni :D Ittam 2 nagy pohár vizet és már picit jobb.

Köszönöm!

2019. márc. 19. 21:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Igyál többet, és zöld teát is délelőtt, vagy reggel. A nap folyamán két pohárral is ihatsz ebből. Szerintem ez fog segíteni.
2019. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen lehet

De ha akkor jelentkezik a szédül~s, amikor felállsz, az általában attól van, h hirtelen leedik a vérnyomásod

2020. jún. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!