Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudnék lenyugodni rövid...

Hogy tudnék lenyugodni rövid időn belül? Túlpörgök munka közben ami jó, csak utána is úgy maradok ami nagyon rossz.

Figyelt kérdés
A szituáció, hogy programszervezőként dolgozom. Imádom a munkám. Egész nap pörgök és ezer dolgot kell elintéznem, sok emberrel egyeztetnem, közben születnek az új gondolatok a fejemben, mit meg hogy lehetne jobban. Egy gond van az egésszel, hogy hiába van vége a munkaidőnek ézelmileg és agyilag benne maradok ebben a pörgésben és nem tudok kikapcsolni. Sajnos így aludni is nehezen, ettől a hét második felére már zombiként működöm és kb. Vasárnapra van az, hogy végre lenyugszom. De utána a hétfővel kezdődik minden előlről. Nem tudom, hogy tudnám a munkahelyemen hagyni a munkám és átváltani pihenő üzemmódra, mert félek hosszútávon ennek nem lesz jó vége.
2019. márc. 22. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
gyakorolj zen meditációt
2019. márc. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az nem tudom mi, de tuti nem lenne hozzá türelmem.
2019. márc. 22. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább autogén tréninget és valamilyen kimerítő sportolást ajánlanék. Autogén tréninget tanulhatsz egy pszichológusnál, nem kell félni, semmilyen "ezoterikus" máz nincs rajta, nem agykontroll, nem zen meditáció, hanem egy nagyon jó relaxációs technika.
2019. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztosan van olyan tevékenység ami kikapcsolhat téged:a szellemi munka legjobb ellenszere a fizikai munka.Mit szólnál a napi futáshoz.Gyakrabban kirándulni.Ha szeretsz főzni csinálhatnál olyan kajákat amit eddig nem ettél.Van olyan ember akit nagyon szeretsz,beszélgess vele gyakrabban,menjetek el együtt színházba,kiállításokra.Valami jó könyv,kötés,esetleg tanulás? Sosem aludtam olyan jól,mint amikor matematikát kellett megtanulnom,ez a tantárgy volt a legnehezebb.
2019. márc. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Autogén tréning meg az agykontroll már megvan, csak épp ez az, hogy képtelen vagyok rákoncentrálni. Az sem megy hogy lazítsam el az izmaimat, mert annyira túl vagyok pörögve. A sport az lehet hogy bejön, csak fizikailag meg már hulla meg kába vagyok estére. Munka közben tanulok is új dolgokat, meg képzem magam. A szakterületem nagyon érdekel. Szabadidőmben is folyton a témában olvsnék ami szintén nem kikapcsol hanem benne tart a dologban.
2019. márc. 22. 19:42
 6/7 A kérdező kommentje:
És a legrosszabb,hogy leginkább a munkámmal kapcsolatos dolgokról szeretek beszélgetni. Baromira untat szinte minden más. 🙂 Nagyon fáraszt ha valaki az életéről mesél, nekem sincs igényem a sajátomról mesélni. Tudom fura. 🙂 kiállítást szeretem, de azért abból nem jut minden hétre. A főzés sem motivál. Nem vagyok egy nagy evő. Minél gyorsabb ételt ami azért ehészséges. Szerintem be fogok golyózni 🙂
2019. márc. 22. 19:48
 7/7 anonim ***** válasza:

# 2


[link]

2019. márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!